Dalsze leczenie a odszkodowanie wypadek komunikacyjny

0
1993

Nie zawsze dzieje się tak, że wszystkie choroby i urazy pojawiają się od razu po wypadku. Może być tak, że początkowo podjęte leczenie nie powiedzie się i dopiero później wyjdą dodatkowe problemy. Jak więc w takiej sytuacji będzie wyglądało odszkodowanie za wypadek komunikacyjny i jak jego rodzaj ma wpływ na wysokość takiego odszkodowania? Czy w momencie, gdy już mamy przyznane takie świadczenie, możemy się jeszcze ubiegać o coś więcej?

odszkodowania z oc

Musimy tutaj pamiętać przede wszystkim o tym, że droga do odszkodowania praktycznie nigdy nie jest zamknięta. A dotyczy to tym bardziej spraw, w których ujawniają się dodatkowe problemy zdrowotne. Zwłaszcza, jeżeli są to takie choroby jak np.:

  • epilepsji pourazowej
  • zespołu stresu pourazowego (PTSD)
  • demencji pourazowej
  • pourazowej neuropatii nerwu wzrokowego

Niektóre z nich mogą się ujawnić dopiero w parę tygodni po wypadku. Poza tym, nie wszystkie są proste do wykrycia, zwłaszcza jeśli mają rzadkie i mało oczywiste objawy. To powoduje, że mogą zostać rozpoznane dopiero po upływie miesięcy, albo lat. Jednak większość z nich znacznie może utrudniać codzienne funkcjonowanie, a to powoduje, że pokrzywdzony pacjent, ma prawo starać się o dodatkowe świadczenia.

Zadośćuczynienie

Najwyższym świadczeniem z pewnością będzie zadośćuczynienie, które może uzyskać każda ofiara wypadku. To w jakiej wysokości będzie ono wypłacone, będzie zależało głównie od cierpienia, jakie będzie odczuwał poszkodowany. Poza tym trzeba tutaj zwrócić również uwagę na to, jaki wpływ miał wypadek na dalsze życie osoby, która została w nim poszkodowana. To powoduje, że jeśli po wypadku zaczynają się jakieś komplikacje, to taka osoba zawsze ma prawo wystąpić o większe świadczenie.

Nie będzie tutaj miało też znaczenia to, czy zostało ono już wypłacone, czy sprawa jeszcze jest otwarta. W tej pierwszej sytuacji, masz prawo wnioskować o większą kwotę, jeśli odpowiednio uzasadnisz swoją prośbę. W drugiej sytuacji, trzeba złożyć drugi wniosek do ubezpieczyciela. Poza tym, trzeba do niego dołożyć pisma, które pokażą, że stan zdrowia uległ pogorszeniu.

Renta

Warto też wiedzieć, że każda osoba poszkodowana, która jest niezdolna do pracy, ma prawo domagać się renty. Będzie to świadczenie, które może wypłacić nie tylko ZUS, ale także towarzystwo ubezpieczeniowe sprawcy. W decyzji o przyznaniu takiej renty, określa się jaka będzie jej co miesięczna wysokość, a także na jaki okres jest ona przyznawana. Jeżeli Twój stan zdrowia ulegnie pogorszeniu, a to będzie w skutek wypadku, to wówczas wysokość renty może być zwiększona.

Do tego jeszcze mogą być przyznane kolejne świadczenia, takie jak renta z tytułu zwiększonych potrzeb. Będzie ona obejmowała takie wydatki jak:

  • wizyty u specjalistów
  • rehabilitacja
  • zakup leków
  • zakup środków higienicznych
  • zakup przyrządów, np.: chodzika, czy wózka inwalidzkiego
  • zakup protez
  • zapewnienie stałej opieki poszkodowanemu, np.: zatrudnienie pielęgniarki

Jeżeli chcemy otrzymać odpowiednią kwotę, to musimy odpowiednio potwierdzić wszystkie wydatki. Dlatego tak ważne jest zbieranie różnego rodzaju rachunków i faktu za wszystkie te usługi.

Trzeba także pamiętać, że renty są stałe, albo czasowe. Te drugie przyznaje się wtedy, gdy są pozytywne rokowania, dające nadzieję na poprawę zdrowia. Pierwsza jest przyznawana, gdy wiadomo, że stan zdrowia się nie poprawi. Jednak wysokość jednej i drugiej może ulec zmianie, jeśli będą do tego odpowiednie przesłanki.
Dalsze leczenie a odszkodowanie wypadek komunikacyjny

Odszkodowanie

Musimy wiedzieć, że odszkodowanie za wypadek komunikacyjny, wypłacone będzie na podstawie specjalnych tabel, w których każdy z urazów ma przypisaną odpowiednią wartość. Oczywiście im będzie ona wyższa, tym większy będzie uszczerbek na zdrowiu, a to oznaczać będzie także wyższe odszkodowanie. Jednak od razu po wypadku, zazwyczaj jest trudno ocenić wszystkie urazy i choroby, które mogą się pojawić spowodowane uderzeniem.

Poza tym, czasami nawet po dłuższym czasie mogą się pojawić inne problemy ze zdrowiem. Wówczas także mamy prawo starać się o dopłacenie do odszkodowania, jeśli tylko pokażemy, że stan naszego zdrowia faktycznie uległ pogorszeniu. Poza tym długofalowe skutki związane z wypadkiem, to nie tylko urazy i choroby. Może się okazać, że jakaś część

Twojego ciała została oszpecona, przez co odsunąłeś się od ludzi i czujesz się samotny, w takim przypadku także masz prawo do większego odszkodowania.

odszkodowanie z oc sprawcy

W jaki sposób uzyskać odszkodowanie – wypadek komunikacyjny

O odszkodowanie możesz się starać na trzy sposoby.

Przede wszystkim, możesz zgłosić się do ubezpieczyciela sprawcy wypadku. Niezbędna będzie wtedy cała dokumentacja medyczna, oraz potwierdzenie ponoszonych wydatków.

Niestety, ale sporo spraw kończy się w sądzie. Zazwyczaj dotyczy to wysokich odszkodowań i skomplikowanych spraw. Wówczas poszkodowani zgłaszają się do sądu, jeśli towarzystwo ubezpieczeniowe nie chce uznać wszystkich urazów. Sąd daje możliwość uzyskania także wyższego odszkodowania.

odszkodowanie z oc sprawcy

Ostatnią ścieżką, będzie skorzystanie z usług kancelarii odszkodowawczej. Działają tam profesjonaliści, którzy będą zajmowali się nie tylko sprawą w sądzie. Oni od początku do końca mogą sie zająć Twoim odszkodowaniem i reprezentować Cię przed ubezpieczycielem.

Każdy będzie mógł znaleźć dla siebie taką drogę, jaką uzna za najlepszą i najpewniejszą.

Jednak trzeba się starać o to, aby wybrać taką, która zapewni najwyższe odszkodowanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
odszkodowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here