Uzyskaj odszkodowanie

Jak napisać opis zdarzenia do odszkodowania?

0
Jak napisać opis zdarzenia do odszkodowania?

Aby uzyskać odszkodowanie po wypadku, w którym braliśmy udział, musimy wpierw sporządzić poprawnie sformułowany opis zdarzenia. Nie istnieje jednak jeden słuszny wzór podobnego opisu, gdyż każde zdarzenie ma pewne cechy specyficzne, które trudno byłoby zawrzeć w określonych rubrykach. W związku z tym wiele osób obawia się tworzenia tego rodzaju dokumentów. Tymczasem pisanie wniosku o odszkodowanie wcale nie musi być trudne. Wystarczy pamiętać o paru istotnych rzeczach. Warto też sprawdzić informacje zawarte na stronach kancelarii prawnych typu – https://karolinafurtak.pl/ po to, by bez opłat korzystać z publikowanych artykułów, które dotyczą dochodzenia odszkodowań.

Opisz miejsce i okoliczności zdarzenia

W tej kwestii prawa jest prosta. Należy tu zawrzeć jak najdokładniej lokalizację wypadku oraz okoliczności, w jakich do niego doszło. Data i godzina stanowią ku temu pewną podstawę, z punktu widzenia ubezpieczyciela istotne jest również w jakim miejscu znajdowała się wtedy osoba poszkodowana. Następnie możliwie precyzyjnie opisz, co się stało i w jakiej kolejności. Pomocne mogą się tu okazać sporządzone wcześniej dokumenty – takie, jak policyjna notatka służbowa, czy oświadczenie spisane przez sprawcę lub świadka zdarzenia.

odszkodowanie z oc sprawcy

Dołącz dokumentację specjalistyczną.

Jeśli w wyniku wypadku doszło do obrażeń, konieczne okaże się wykazanie oświadczeń lekarskich. Ważne, by wskazać placówki medyczne, w których podjęte zostało leczenie i koszt, jaki osoba poszkodowana musiała ponieść w wyniku zdarzenia. Jeśli dodatkowo zostało podjęte leczenie psychologiczne lub terapeutyczne również będzie to istotne dla określenia wysokości odszkodowania. Podobnie postępujemy, jeśli przedmioty znajdujące się w posiadaniu osoby poszkodowanej doznały uszczerbku.

Określ dalsze konsekwencje wypadku.

W tym miejscu zaznacz, jaki wpływ na twoje codzienne funkcjonowanie miało doznanie przez ciebie uszczerbku. Zawrzyj tu zarówno konsekwencje, które miały miejsce w czasie bezpośrednio po wypadku, jak i te, które nastąpiły w okresie późniejszym. Gdy jest to możliwe, wykaż stały uszczerbek na zdrowiu, wykaż też, jeśli leczenie dalej trwa.

Powiedz, czego oczekujesz.

Na koniec wyraź swoje oczekiwania finansowe wobec ubezpieczyciela. W ten sposób dasz mu jasny znak, co w twojej ocenie stanowi wystarczające zadośćuczynienie i jest adekwatne do strat. Będzie to kwota, do której będzie on mógł się odnieść w wydanej ostatecznie decyzji.

Czytaj więcej na: https://karolinafurtak.pl/jak-napisac-opis-zdarzenia-do-odszkodowania/.

odszkodowania z oc

Staże i praktyki

Staże i praktyki

Problem bezrobocia, chociaż dotyka coraz mniejszej ilości ludzi, to jednak wciąż istnieje i – bądźmy szczerzy – nie da się go ot tak, szybko i raz na zawsze wyeliminować. Oczywiście, w idealnym świecie każdy z nas miałby interesującą i dobrze płatną pracę, do której szedłby każdego dnia z uśmiechem na ustach, a która jeszcze dodatkowo by nas rozwijała i dawała poczucie, że w jakimś stopniu zmieniamy nasze otoczenie na lepsze. Nie jest to niestety realne, ponieważ w prawdziwym życiu często ciężko jest nam znaleźć pracę, która spełniałaby przynajmniej jedno z tych kryteriów. Często nie spełnia ani jednego, jednak jeśli chcemy w ogóle pracować, musimy godzić się na kiepskie warunki.

odszkodowanie z oc sprawcy

Życie nie zostawia nam jednak wyboru i musimy się zadowolić tym, co mamy. Przynajmniej tak wydaje się na pierwszy rzut oka, prawda? Nic jednak bardziej mylnego! Zawsze istnieją inne opcje, które mogą nam dać nowe możliwości realizacji siebie, a przy tym zacząć zarabiać znacznie większe pieniądze, niż dotychczas. Tak naprawdę, niewiele osób się na to decyduje, jednak przebranżowienie się to doskonały pomysł, jeżeli czujemy, że marnujemy się w obecnej pracy lub nie jesteśmy godziwie wynagradzani za nasze umiejętności. Jest szansą na nawiązanie nowych kontaktów, zdobycie wiedzy oraz ogólne polepszenie swojej stopy życiowej. Możemy zapisać się więc na konkretne kursy tematyczne, które pomogą nam w realizacji tego celu, ale możemy też znaleźć ogłoszenia w internecie z praktykami i stażami. To najlepsze wyjście dla młodych ludzi, którzy dopiero wkraczają na ścieżkę kariery i chcą nabrać nieco doświadczenia, zarabiając przy tym. Dzięki temu mogą rozeznać się w rynku pracy, sprawdzić, jacy pracownicy są najczęściej poszukiwani i najlepiej opłacani, by następnie zdobyć cenne doświadczenie i – być może – stać się z czasem wybitnym specjalistą w swoim fachu. Gdzie szukać ogłoszeń o praktyki i staże w Internecie?

Portali, które informują o nich, jest naprawdę całkiem sporo, wystarczy je przejrzeć i wyszukać te, które wyglądają najbardziej interesująco, by następnie móc na nie aplikować. W pewnego rodzaju konfuzję może wprowadzać dokonanie samego wyboru, decyzja, co jest lepsze: praktyka czy staż? Na to pytanie jednak każda z zainteresowanych osób musi sobie odpowiedzieć indywidualnie. Stojąc przed takim dylematem, najlepiej jest poznać między nimi różnice i na tej właśnie podstawie zdecydować, czy to staż, czy praktyka okażą się lepsze w konkretnej sytuacji. Warto podkreślić, że obydwie te formy pozwalają na poznanie nowych rodzajów pracy, których znajomość może zaprocentować w przyszłości, a doświadczenie podczas nich zdobyte prowadzić do naprawdę ciekawej i bardzo dobrze opłacanej pracy w przyszłości. Bez wątpienia warto zastanowić się nad podjęciem stażu lub praktyki, ponieważ jest to pierwszy krok do zdobycia doświadczenia, niezależnie od tego, czy dopiero wchodzimy na rynek pracy, czy dążymy do wcześniej już wspomnianego, przebranżowienia, a także kolejny pozytywny punkt w naszym CV.

odszkodowania z oc

Procedura odszkodowawcza w UK – jak wygląda i jak się przygotować?

Procedura odszkodowawcza w UK - jak wygląda i jak się przygotować?

Wypadki się zdarzają. Niezależnie od tego, czy mieszkasz w Polsce, czy w UK, należy mieć na uwadze, że to, jakie odszkodowanie otrzymasz, zależy od Ciebie. Czy chodzi o kwestie ubezpieczenia samochodu w UK lub jakiegokolwiek innego ubezpieczenia od wypadków, to by otrzymać odszkodowanie, należy trzymać się określonej procedury.

Krok 1 – Kontakt z kancelarią adwokacką

Prawda jest taka, że bardzo mało jesteśmy w stanie zdziałać na własną rękę. Nawet jeśli posiadamy odpowiednią polisę, to proces odszkodowawczy nie rozpocznie się, póki sami się nie zaczniemy ubiegać się o odszkodowanie. Wiele kancelarii w UK oferuje usługi związane z odszkodowaniami, dlatego warto rozejrzeć się za kancelarią, która rozpatrzy sprawę w sposób najbardziej dla Ciebie korzystny.

Krok 2 – Wniosek o odszkodowanie

Kiedy już zdecydujemy się na kancelarię i omówimy szczegóły naszej sprawy, pora na sporządzenie i złożenie wniosku o odszkodowanie. W tym momencie powinieneś mieć już przypisanego prawnika z agencji – to on zajmie się prowadzeniem Twojej sprawy. Za jego pośrednictwem skontaktujesz się z ubezpieczalnią sprawcy wypadku – tutaj warto zwrócić uwagę na fakt, że nie możemy tego zrobić sami, ponieważ kancelarie korzystają ze specjalnego portalu, który dostępny jest tylko dla nich.

odszkodowanie z oc sprawcy

Krok 3 – Postępowanie dochodzeniowe

Sprawa została otwarta – nadszedł więc czas, by się jej dokładnie przyjrzeć. Proces dochodzenia roszczeń jest długi głównie ze względu na ten etap – dokładne badanie okoliczności sprawy może potrwać kilka tygodni, a nawet kilka miesięcy. W tym momencie zadaniem prawnika jest znalezienie materiału dowodowego potwierdzającego winę sprawcy wypadku, czego wynikiem powinna być akceptacja winy za wypadek. Elementem tego etapu jest również komisja lekarska. Taka komisja trwa najwyżej kilkanaście minut.

Krok 4 – Negocjacje

KIedy przedstawiony już zostanie cały materiał dowodowy, przychodzi pora na podjęcie decyzji w sprawie postępowania ugodowego. Firma ubezpieczeniowa na tym etapie przedstawia ofertę wypłaty odszkodowania prawnikowi – jego zadaniem jest doradzić Ci, czy oferta jest adekwatna do szkód, na podstawie czego możesz podjąć decyzję o tym, czy się na nią zgodzić. Jeśli natomiast dojdzie do odrzucenia decyzji, to sprawca może być postawiony przed sądem – wtedy to sąd zadecyduje o tym, ile wyniesie odszkodowanie.

Krok 5 – Wypłata odszkodowania

Jak można się domyślić, w tym momencie nadchodzi etap, kiedy otrzymujemy wypłatę odszkodowania (oczywiście pod warunkiem, że wszystko odbyło się wcześniej jak należy). W UK najpopularniejszą formą wypłaty odszkodowania jest czek. Nie jest to jednak forma obowiązkowa – wypłaty przelewem na konto również są akceptowalne, musimy jedynie o nie poprosić. Jeśli korzystałeś z pomocy kancelarii (co, jak już wspomnieliśmy, powinieneś zrobić), to na tym etapie kancelaria pobierze również prowizję w wysokości 15% do 22%. Warto tutaj też nadmienić, że prowizja wypłacana jest jedynie w przypadku, gdy sprawa jest wygrana.

odszkodowania z oc

Centrum seniora

Centrum seniora

Troska o zdrowie własne i swoich najbliższych jest niezwykle istotne w kontekście dobrego codziennego samopoczucia. Zwłaszcza w przypadku osób starszych, które nie są dobrze zapoznane z nowymi technologiami, które mogą im znacznie pomóc w przeciwdziałaniu różnym chorobom. Szczególnie istotną rolę w tym zakresie spełnia centrum seniora.

Centrum seniora – jaką spełnia rolę

Centrum seniora jest miejscem, które zdecydowanie pomoże zaoferować najwyższej jakości usługi, a także dostarczyć odpowiednią wiedzę osobom starszym. Szczególnie ważne jest, aby otoczyć się specjalistami mającymi duże doświadczenie w różnych dziedzinach. Jednak pomoc nie powinna się ograniczyć tylko do przepisania właściwych lekarstw oraz zdiagnozowania choroby, ale także do długotrwałego kontaktu, również emocjonalnego z pacjentem.

Nawet najbardziej wykwalifikowany specjalista może mieć problem z zapewnieniem sobie dobrej reputacji, jeśli nie potrafi podejść do seniorów z przyjazności i otwartością. Musi bowiem przygotować się, że starsze osoby będą pytać go o wiele nietypowych kwestii.
Ponadto, dobry lekarz powinien wyzbyć się standardowych schematów i podchodzić indywidualnie do każdego ze swoich pacjentów, gdyż każda jednostka ma inne wymagania.

Oferty w centrum seniora

Wobec tego, że każdy pacjent wymaga indywidualnego podejścia, oferta centrum seniora jest niezwykle bogata. Zasadnicze znaczenie mają przede wszystkim konsultacje osobiste z lekarzem, które pozwolą zdiagnozować problem i przeanalizować specjaliście, w jaki sposób pracować z seniorem. Zespół zadba jednak także o pracę w grupie, aby osoby starsze nie czuły się samotnie i mogły także poznać towarzyszy w podobnym wieku.

Profesjonalne centrum seniora dba także o atrakcje dla seniorów, takie jak wycieczki, czy też inne aktywności. W końcu pełna akceptacja jest tym, czego osoby w podeszłym wieku wymagają szczególnie. Istotna jest również odpowiednia diagnostyka. Dzięki niej, Zarówno przypadłości fizyczne, jak i psychiczne mogą zostać skutecznie zneutralizowane.

Kolejną bardzo ważną kwestią jest transport sanitarny. W przypadkach nagłych osoba starsza powinna zostać przewieziona do szpitala lub do innej placówki w możliwie komfortowych warunkach. Dlatego dobre, szybkie, ale i bezpieczne karetki to podstawa w profesjonalnym centrum seniora. Warto zadbać także o opiekę domową i dzienną opiekę stacjonarną. To dotyczy szczególnie osób o rozległych urazach mających problemy z odnalezieniem się w codzienności.

Centrum – ceny seniora

Przed wyborem odpowiedniego centrum seniora, warto sprawdzić także ceny. Są one różne ze względu na rodzaj opieki i specjalistę, ale wyższa cena jest często także inwestycją w wyższą jakość. Przede wszystkim w ceny, należy wpisać sprzęt. Wózek inwalidzki, który jest podstawową pomocą dla wielu seniorów, kosztuje w granicach 500 – 2000 złotych.

Droższe jest specjalne łóżko dla pacjentów, na które trzeba przeznaczyć około 4000 złotych. Również krzesło toaletowe wiąże się z wydatkami – 600 złotych, jeśli chodzi o te z kółkami, a koszt bez nich wynosi 160 złotych. Sprzęt jest zazwyczaj najbardziej kosztownym elementem opieki nad seniorem.

Należy jednak pamiętać o codziennej opiece specjalistycznej. Koszt opiekunki to 15 – 20 złotych, natomiast opieka pielęgniarska to 35 – 50 złotych. Z dodatkowymi opłatami wiążą się także środki higieniczne. Szampony i balsamy do pielęgnacji kosztują w okolicach 100 – 200 złotych, rękawice jednorazowe to 75 złotych za opakowanie, a pieluchomajtki kosztują 45 złotych.

odszkodowania z oc

Wypadek kandydata na pracownika na terenie firmy

Wypadek kandydata na pracownika na terenie firmy

Tereny firmy i zakładów pracy odwiedzane są często przez różnych gości, w tym przez kandydatów na pracowników. Nie trudno wyobrazić sobie sytuację, w której przyszły potencjalny pracownik firmy przewróci się na terenie zakładu pracy wychodząc po rozmowie kwalifikacyjnej. Z osobą tą nie jest jeszcze podpisana umowa o pracę i nie wiadomo jeszcze czy w ogóle zostanie podpisana, gdyż proces rekrutacyjny trwa. Zatem osoby tej jeszcze nic nie z firmą. Rodzi się wówczas pytanie, jak interpretować taki wypadek?

odszkodowania z oc

Jak otrzymać odszkodowanie z OC i AC?

Jak otrzymać odszkodowanie z OC i AC?

Zakup polisy to połowa sukcesu. Jesteś ubezpieczony, możesz liczyć na pomoc TU, w którym wykupiłeś polisę OC i AC, ale to, czy rzeczywiście otrzymasz odszkodowanie zależy od tego, jakie warunki i zakres ochrony wybrałeś, a także czy wystąpieniu szkody można było zapobiec. W ten sposób firmy ubezpieczeniowe zabezpieczają się przed nieuczciwymi klientami, którzy mają na celu wyłudzenie odszkodowania.

odszkodowania z oc

Szkoda na pojeździe z OC sprawcy – droga sądowa

Szkoda na pojeździe z OC sprawcy – droga sądowa

Bezsprzecznym faktem jest, że w większości przypadków ubezpieczyciele znacząco zaniżają odszkodowania z ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Sam fakt uczestniczenia w kolizji czy wypadku samochodowym dostarcza sporej dawki stresów. W wielu przypadkach takie zdarzenie wiąże się nie tylko z uszkodzeniem samochodu ale także stresem pourazowym czy obrażeniami ciała. Niestety poszkodowany musi się dodatkowo zmierzyć z odszkodowaniem, które w przypadku szkody częściowej nie pozwoli na przywrócenie stanu pojazdu sprzed szkody a w przypadku szkody całkowitej nie pozwoli na zakup pojazdu o stanie i parametrach podobnych do naszego pojazdu sprzed szkody.

odszkodowania z oc

Ubezpieczenie OC jednośladu – na co zwrócić uwagę

Ubezpieczenie OC jednośladu – na co zwrócić uwagę

Skutery czy motocykle są wygodnym i ekonomicznym sposobem do poruszania się po zakorkowanym mieście, jednak ich eksploatacja kosztuje. Jednoślady, tak samo jak każdy samochód osobowy, obowiązuje ubezpieczenie OC. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia.

odszkodowania z oc

Odszkodowanie z autocasco – za jakie szkody nie dostaniesz odszkodowania?

Odszkodowanie z autocasco – za jakie szkody nie dostaniesz odszkodowania?

Zanim otrzymasz jakiekolwiek pieniądze, ubezpieczyciel najpierw sprawdzi, czy przysługuje Ci prawo do odszkodowania z AC. Zobacz, jakie są najczęściej spotykane wyłączenia odpowiedzialności z autocasco.

odszkodowania z oc

Kiedy potrzebny ci będzie dobry prawnik?

Sąd to miejsce, którego wolimy unikać. Niestety, czasem zdarzy się, że trafimy przed wymiar sprawiedliwości jako jedna ze stron. W jakich sytuacjach to możliwe i kiedy przyda nam się dobry prawnik?

Dura lex sed lex

Jedna z najbardziej znanych rzymskich wykładni prawa, stanowi, że „dura lex sed lex”. W tłumaczeniu na język polski oznacza ona: „twarde prawo, ale prawo”. Interpretować ją należy w następujący sposób: prawo jest nadrzędną wartością, której należy zawsze przestrzegać. Nadal jest ona obowiązująca, jednak stosunek ludzi do prawa jest różny. Praktycznie każdy z nas złamał jakiś przepis prawa. Przekroczenie dozwolonej prędkości, przejście przez pasy na czerwonym świetle, zaśmiecanie czy spożywanie alkoholu w miejscu publicznym. Za takie przewinienia nie idzie się do więzienia – grozi jedynie mandat. Jednak jeżeli uważamy, że został ona nam wystawiony niesłusznie, możemy iść do sądu i odwoływać się od niego.

Kiedy do sądu?

To tylko jedna z wielu sytuacji, w której przyda nam się dobry prawnik. Jednak mało który ukarany decyduje się walczyć o 100 złotych. Zdecydowanie częściej z usług prawnika będziemy musieli korzystać w bardziej poważnych sytuacjach. Jedną z nich jest rozwód. Według badań w Polsce rozwodem kończy się 44 procent małżeństw mieszkańców miast oraz  22,7 procent mieszkańców wsi. Rzadko zdarza się, że rozstanie następuje w przyjaznej i pełnej zrozumienia atmosferze. Małżonkowie najczęściej spotykają się przed obliczem sądu, by walczyć o swoje prawa (do mieszkania, alimentów, dzieci, itp.). Chcąc zyskać jak najwięcej i udowodnić winę drugiej strony, skorzystanie z usług dobrego prawnika będzie nieodzowne. Rozwód to oczywiście nie jedyna „okazja”, by zobaczyć jak działa wymiar sprawiedliwości. Czasem występujemy jako ofiara pobicia, kradzieży czy zniszczenia mienia. W tego typu sprawach dobry adwokat jest na wagę złota.

Dobry prawnik – czyli jaki?

Jednak co tak naprawdę oznacza pojęcie „dobry prawnik”? Jak ocenić, do którego adwokata się udać? Pomocy możesz szukać w tym miejscu. Najłatwiej jednak będzie przeszukać internet. W każdym większym mieście prawników jest całe mnóstwo. Zdarzają się ulice, na których możemy znaleźć nawet kilka, kilkanaście kancelarii adwokackich. Dlatego na początku musimy określić, jakiego konkretnie prawnika szukamy. Czy ma zajmować się prawem karnym, cywilnym, administracyjnym, rodzinnym czy jeszcze innym. Dopiero wtedy możemy spośród wielu wybrać jednego, który będzie nas reprezentował przed sądem i wygra dla nas sprawę.

odszkodowania z oc
odszkodowanie

ZOBACZ TEŻ