Uzyskaj odszkodowanie

Jak wybrać najodpowiedniejsze ubezpieczenie OC? Sprawdź rankingi!

0
Jak wybrać najodpowiedniejsze ubezpieczenie OC

Potrzebne Ci ubezpieczenie OC? W takim razie pamiętaj, by nie wybierać pierwszej lepszej oferty. Na rynku dostępnych jest ich wiele, a każda z nich różni się ceną. Dlatego też warto postaw na taką, która będzie najlepiej przystosowana do Twoich potrzeb. Sprawdź ranking ubezpieczenia OC i ciesz się bezpieczeństwem na drodze. 

Każdy posiadacz pojazdu powinien wykupić ubezpieczenie samochodu. Dzięki temu, w razie jakichkolwiek kolizji drogowych, ubezpieczyciel pokryje związane z nią koszty. Wśród dostępnych polis znajduje się między innymi AC, assistance, obowiązkowe ubezpieczenie OC. W związku z tym, że tym ostatnim musi być objęty każdy samochód, wybór wśród ofert jest naprawdę duży. Wbrew pozorom to wcale nie ułatwia podjęcia ostatecznej decyzji, a wręcz przeciwnie — często ją utrudnia. Chcesz znaleźć polisę, która będzie idealnie dopasowana do Twoich potrzeb? Sprawdź więc, na co zwrócić uwagę, by znaleźć najtańsze OC o odpowiednim zakresie. Zobacz też, jak ranking OC może Ci w tym pomóc.

Najtańsze OC — czyli co decyduje o cenach OC?

Z ubezpieczeniem OC jest nieco inaczej niż z innymi rodzajami polis samochodowym. Jest ono bowiem obowiązkowe, a z tego też powodu, jego zakres został uregulowany prawnie. W związku z tym też wszystkie dostępne ubezpieczenia OC pod względem rodzaju pokrywania szkód są identyczne. Co ciekawe, ich ceny mimo tego mogą się różnić. I widać to doskonale, jeśli tylko zachodzi potrzeba wykupienia takiej polisy. Dlaczego tak jest? To dość proste — jej koszt zależy przede wszystkim od ryzyka związanego z objęciem pojazdu ubezpieczeniem. Z tego też powodu, na końcową cenę wpływ mają czynniki takie ja:

 • wiek kierowcy
 • marka samochodu
 • przebieg samochodu
 • miejsce zamieszkania.

To oczywiście tylko kilka przykładów. Na najtańsze ubezpieczenie OC mogą liczyć kierowcy z dużym doświadczeniem na drodze oraz mieszkańcy mniejszych miast. To samo dotyczy posiadaczy nowszych samochodów. Jeśli chodzi o ubezpieczenia komunikacyjne, to duży wpływ na ich finalny koszt ma oczywiście także sama firma ubezpieczeniowa. Przez to też temat ubezpieczeń jest dość kontrowersyjny, ponieważ ceny na rynku mogą różnić się wręcz drastycznie.

Ranking ubezpieczenia OC — najlepsze oferty w jednym miejscu

Chcesz znaleźć tanie OC? Jest na to prosty sposób — skorzystaj z rankingu ubezpieczeń OC na www.ocsamochodu.pl/ranking-towarzystw-ubezpieczen-komunikacyjnych/0.html. Dzięki temu zyskasz szybki dostęp do najlepszych aktualnych ofert, sprawdzonych towarzystw ubezpieczeniowych. Wszystkich opcji jest naprawdę wiele, natomiast ranking ubezpieczeń OC to lista uwzględniająca jedynie te, które wyróżniają się niską ceną oraz atrakcyjnymi warunkami umowy.

odszkodowanie z oc sprawcy

Co najważniejsze, ranking ubezpieczenia OC pozwoli Ci znaleźć polisę na podstawie Twoich potrzeb i preferencji. Wystarczy wypełnić krótki formularz, aby narzędzie precyzyjnie dopasowało wyniki zawartych w nim informacji.

Ranking ubezpieczenia OC — na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Zależy Ci na wybraniu najlepszej polisy na https://www.ocsamochodu.pl/? Z pewnością zastanawiasz się więc, jak spośród wielu dokładnie wyselekcjonowanych propozycji wybrać tylko jedną. W tym celu warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. Pierwszą z nich jest oczywiście cena. Jeśli Twoim celem jest znalezienie najtańszego OC, postaw po prostu na ofertę o najatrakcyjniejszej cenie. Prócz tego warto spojrzeć także na ocenę ubezpieczenia, wystawioną przez osoby, które z niego skorzystały.

odszkodowania z oc

Samochód zastępczy z oc sprawcy – kiedy go otrzymasz?

0
Samochód zastępczy z oc sprawcy

Brałeś udział w kolizji i Twoje auto zostało uszkodzone nie z Twojej winy i musisz oddać je teraz do naprawy? Pamiętaj, że przysługuje Ci prawo do samochodu zastępczego z OC sprawcy zdarzenia. Sprawdź, kiedy możesz skorzystać z tej możliwości. Dowiedz się, jak działa porównywarka OC i zobacz, jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie samochodu. 

Na drodze mogą wydarzyć się różne rzeczy. Nawet jako najlepszy i najbardziej uważny kierowca, możesz stać się poszkodowanym w wypadku. Często nawet drobna kolizja może spowodować uszkodzenie samochodu wymagające natychmiastowej naprawy. Zastanawiasz się, co mógłbyś  zrobić w takiej sytuacji? W końcu nie możesz zostać bez samochodu. Na szczęście możesz otrzymać na ten czas auto zastępcze z OC sprawcy. Różne rodzaje popularnych polis, takich jak ubezpieczenie mieszkania, ubezpieczenie turystyczne, czy ubezpieczenie nieruchomości są dobrowolne. Natomiast aktualną polisę OC musi mieć obecnie każdy kierowca. Dzięki temu ubezpieczyciel pokrywa szkody związane z kolizją. Jak otrzymać samochód z OC sprawcy? Sprawdź, co jeszcze musisz wiedzieć o ubezpieczeniach obowiązkowych i wybierz najtańsze ubezpieczenie na najlepszych warunkach.

Ubezpieczenie OC — w jakich sytuacjach przysługuje samochód zastępczy?

Polisa OC zobowiązuje ubezpieczyciela, do pokrycia kosztów związanych z zaistniałą szkodą. Co to jednak oznacza w praktyce? Przede wszystkim to, że osoba poszkodowana może liczyć w takiej sytuacji na odszkodowanie. Tym samym, jeśli w wyniku danego zdarzenia drogowego pojazd osoby pokrzywdzonej zostanie uszkodzony, ubezpieczyciel pokrywa nie tylko koszt jego naprawy, ale i wynajęcia samochodu zastępczego. Wynika to z mowy ubezpieczenia, która jasno określa warunki takiego wynajmu.

Auto z OC sprawcy przysługuje zarówno w przypadku częściowego, jak i całkowitego uszkodzenia pojazdu. Warto zaznaczyć jednak, że ubezpieczyciel zobowiązany jest do pokrycia jedynie uzasadnionych wydatków. Może też dojść do sytuacji, w której po rozpatrzeniu sprawy, towarzystwo ubezpieczeniowe odmówi pokrycia kosztów. To może się zdarzyć na przykład, jeśli poszkodowany posiada inny sprawny samochód. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących tej procedury, znajdziesz je na https://porownywarka-ubezpieczen.pl/kiedy-przysluguje-nam-auto-zastepcze/.

Jak otrzymać samochód zastępczy z OC sprawcy?

Chcesz wypożyczyć samochód z OD sprawcy? To naprawdę prosta procedura, którą załatwisz szybko i bez problemu. Wystarczy, że wyrazisz chęć skorzystania z takiej opcji już przy zgłaszaniu szkody. Sama procedura wynajęcia takiego auta może wyglądać nieco inaczej, w zależności od danego towarzystwa ubezpieczeniowego. W niektórych sytuacjach to ubezpieczyciel przydzieli Ci pojazd. W innych natomiast będziesz musiał wynająć go na własną rękę, a firma zwróci Ci wszelkie koszty z tym związane.

odszkodowanie z oc sprawcy

Porównywarka ubezpieczeń — czyli jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie na Porownywarka-Ubezpieczen.pl?

Polisa OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Jednak jej zakres można rozszerzyć także o dodatkowe opcje ochrony. Jeśli chcesz czuć się w pełni bezpiecznie drodze i nie masz zamiaru zamartwiać się w przyszłości tym, co może się wydarzyć, jeśli zostaniesz bez auta po wypadku, wybierz oferty ubezpieczenia, które zagwarantują Ci pełne zabezpieczenie. Porównywarki ubezpieczeń, takie jak Porownywarka-Ubezpieczen.pl Ci w tym pomogą. Ten rynek jest wprost ogromny, a porównywarka ubezpieczeń OC pozwoli Ci wyselekcjonować dobre i tanie ubezpieczenia.

Na Porownywarka-Ubezpieczen.pl znajdziesz kalkulator OC. Jest to narzędzie, które ułatwi Ci wybrać nie tylko najtańsze OC, ale i dostosować umowy ubezpieczenia bezpośrednio do Twoich potrzeb i wymagań.

odszkodowania z oc

Perfumy określane jako unisex są nadal popularne

0
Perfumy określane jako unisex są nadal popularne

Niektóre perfumy mają dla nas nostalgiczne wspomnienia.

CK One od Calvina Kleina, były pierwszymi na świecie perfumami unisex i nadal pozostały kultowym zapachem od czasu ich wydania w latach dziewięćdziesiątych. Dzięki przejrzystej i minimalistycznej konstrukcji butelki oraz ponadczasowemu zapachowi, przypominają kulturę lat 90. Niewiele innych perfum przez lata zyskało taką popularność wśród klientów obu płci jak właśnie CK One.

odszkodowanie z oc sprawcy

Kultowe perfumy unisex Calvin Klein the One

Z nutami głowy o zapachu ananasa, mandarynki, cytryny, kardamonu i bergamotki, CK One rozwija się w sercu poprzez nuty kwiatowe jaśminu, konwalii, róży, korzenia irysa i fiołka, doprawionych gałką muszkatołową. Podstawę zapachu tworzy drzewo sandałowe, cedr, mech dębowy i zielona herbata, co zapewnia idealnie dopełnione wykończenie. Połączenie nut zapachowych prezentuje orzeźwiający, rześki zapach, który jest idealnym zapachem na każdą okazję i porę roku dla kobiet i mężczyzn w różnym wieku.W 1994 roku Calvin Klein zmienił rynek zapachów, wypuszczając zapach unisex, który stał się natychmiastowym hitem. CK One zdefiniował tę dekadę świeżym zapachem, który idealnie pasował zarówno do mężczyzn, jak i kobiet. Wydany w matowej butelce z minimalistycznym opakowaniem z recyklingu był rewolucyjnym zapachem jak na swoje czasy, gdzie królowały perfumy typowo damskie lub męskie. Zapach CK One został stworzony z aromatów mandarynki, ananasa i cytryny, a następnie w sercu znajdziemy jaśmin, fiołek, gałkę muszkatołową i różę. Nuty bazy zostały wykonane z drzewnych, ziemistych aromatów, takich jak drzewo sandałowe, cedr, mech i zielona herbata.Ponieważ zapachy unisex stają się coraz bardziej popularne, perfumy calvin klein the one są nadal niezwykle aktualne i chętnie kupowane nawet 20 lat później. Ogólnie cytrusowe, kwiatowe, korzenne i drzewne aromaty odpowiednio dobrane i połączone pasują zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Obecnie wiele znanych marek i projektantów tworzy także zapachy unisex, jak Tom Ford, Jo Malone, Armani, Versace, Kenzo, ale CK One pozostaną kultowe jeszcze przez wiele lat.

odszkodowania z oc

Ubezpieczenie mienia dla obywateli Polski przebywających w Bułgarii

Wysokość prowizji od odszkodowania

Kilkanaście lat temu Bułgaria była dla wielu Polaków priorytetowym miejscem wyjazdu – zarówno wakacyjnego, jak i biznesowego. I choć później popularność tego miejsca nieco spadła, obecnie trend ten wydaje się odwracać.

Sprawia to, że wielu obywateli Polski decyduje się na wyjazd w tamte rejony. Wynika to także z atrakcyjności całego regionu – Bałkany gwarantują mnóstwo możliwości, nie tylko turystycznych. Żeby jednak pobyt w Bułgarii przebiegał bez zakłóceń, trzeba zadbać o właściwą ochronę, które zapewni właściwa polisa. Jak się okazuje, oferta rynkowa pod tym względem jest bardzo szeroka.

Ubezpieczenie – Bułgaria

Oczywiście przed podjęciem decyzji warto dokładnie przyjrzeć się dostępnym pakietom. Te z kolei należy podzielić na dwie kategorie, związane z tym, co podlega ochronie.

 • Ubezpieczenie nieruchomości – jak można się domyślić, dotyczy ono ochrony domów oraz mieszkań. Na przykład przed różnego rodzaju uszkodzeniami spowodowanymi przez zdarzenia losowe. Zalania, pożary, zniszczenia spowodowane wichurami – zawsze warto dokładnie sprawdzić zakres ochrony i warunki wypłaty ewentualnego odszkodowania
 • Ubezpieczenie mienia ruchomego – dotyczy ono między innymi wyposażenia domów, mieszkań i biur. Obejmuje najczęściej meble, urządzenia AGD i RTV, komputery oraz inny sprzęt, który służy do użytku prywatnego.

Wybór właściwej polisy zapewni ochronę o charakterze kompleksowym, co oczywiście przełoży się na bezpieczeństwo przebywania w Bułgarii. Wpływ na atrakcyjność ubezpieczenia ma, rzecz jasna, także firma, która je oferuje. Przed podjęciem decyzji koniecznie trzeba sprawdzić to, w jaki sposób obliczana jest składka. Zazwyczaj pod uwagę brany jest poziom ryzyka, okres ubezpieczenia, jak również jego suma. Gdy warunki zostaną spełnione, dobrze jest dokładnie zapoznać się z umową. Wszystko po to, aby uniknąć ewentualnych niespodzianek i przykrych doświadczeń, związanych na przykład z problemami podczas wypłacania należności.

Czy warto wykupić ubezpieczenie na czas pobytu w Bułgarii? Jak najbardziej! Zwłaszcza gdy zostanie ono właściwie dopasowane do zgłaszanych potrzeb i wymagań. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się skorzystanie z usług oferowanych przez polskie firmy. Dzięki temu klienci nie muszą martwić się barierą językową i trudnościami w zrozumieniu kluczowych zapisów na umowie. Pomocne z pewnością okaże się fachowe doradztwo. Ułatwi ono podjęcie właściwej decyzji, jak również dopasowanie zakresu gwarantowanej ochrony.

odszkodowania z oc

Zniszczenie samochodu przez wandali – co z odszkodowaniem?

Zniszczenie samochodu przez wandali

Posiadają ubezpieczenie pojazdu, można uzyskać odszkodowania w przypadku wystąpienia konkretnych zdarzeń. Do takich zalicza się zniszczenie samochodu przez wandali. Należy jednak brać pod uwagę, że dla uzyskania środków finansowych od towarzystwa ubezpieczeniowego trzeba spełnić konkretne wymagania. Ich wypełnienie jest kluczowe z punktu widzenia uniknięcia sytuacji, w której firma odmówi wypłacenia pieniędzy. Jeśli jest się właścicielem pojazdu, który został uszkodzony w ramach aktu wandalizmu, niezbędne jest uzyskanie zabezpieczenie, jak największej ilości dowodów.

 1. O czym nie można zapomnieć, gdy nastąpi zniszczenie samochodu?
 2. Dlaczego trzeba zebrać dowody?
 3. Jak uzyskać odszkodowanie w firmie ubezpieczeniowej?

O czym nie można zapomnieć, gdy nastąpi zniszczenie samochodu?

Najważniejsze w sytuacji uszkodzenia pojazdu w związku z aktem wandalizmu jest wezwanie policji. Dodatkowo bardzo ważne jest aby dokonać takiego zgłoszenia jak najszybciej. Najlepiej jest uczynić to jak najszybciej. Jednak warto szczególnie pamiętać o tym, że firmy ubezpieczeniowe wymagają zgłoszenia w ciągu 24 godzin od momentu, gdy nastąpiło uszkodzenie samochodu. Zdarzyć się może, że w zapisach konkretnej polisy ten okres może wynosić 12 godzin. Brak dotrzymania tych terminów może skutkować odmową wypłacenia odszkodowania. Wówczas może być konieczne zgłoszenie się do rzecznika osób ubezpieczonych. Natomiast samo zgłoszenie zniszczenia pojazdu na policję ma znaczenie również z punktu widzenia złapania sprawców. Osoba, która uczestniczyły w akcie wandalizmu podlega karze pozbawienia wolności. Dodatkowo w wyroku sądowym może być wskazany obowiązek naprawienia szkody. Uszkodzenie cudzej rzeczy jest penalizowane w KK. Sprawca podlega karze ograniczenia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. W sprawach o mniejszej wadze sprawca może podlegać grzywnie, karze ograniczenia wolności lub karze pozbawienia wolności do roku. Jednak ściganie przestępstwa zawsze następuje na wniosek pokrzywdzonego. Zgłoszenie się na policję ma zatem znaczenie nie tylko ze względu na ewentualne staranie się o odszkodowanie. Jeśli sprawcy mają być ujęci, konieczny jest wniosek pokrzywdzonego. Oczywiście, nawet gdy winni zostaną złapani to czy dojdzie do pozbawienia wolności, zależy od decyzji sądu.

Dlaczego trzeba zebrać dowody?

Wezwanie policji i zgłoszenie aktu wandalizmu to nie wszystko, gdy nie chce się mieć problemów przy staraniu się o odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej. Warto zebrać jak najwięcej dowodów.

Do istotnych informacji zaliczyć można:

 • wykonanie zdjęć szkód,
 • zebranie rachunków przy dokonywaniu napraw,
 • ustalenie świadków zdarzenia.

Jest to ważne, szczególnie gdy nie posiada się wykupionej polisy. Wówczas pieniądze można odzyskać wyłącznie przed sądem. Jednak przy zbieraniu dowodów w formie audio czy video warto dokładnie sprawdzić, czym jest nagrywanie w kontekście prawnie uzasadnionych interesów. Pozwala to uniknąć tworzenia dowodów, których sądy nie uznają. Jeśli chodzi o karty, to w sądzie sprawca podlega grzywnie, ale można uzyskać również odszkodowanie bezpośrednio od niego. Oczywiście sprawy sądowe bywają przewlekłe, więc znacznie lepiej jest posiadać ubezpieczenie. Jednak przymus naprawienia szkody to możliwość odzyskania wydatków na naprawy. Szczególnie w wypadku mniejszej wagi spraw sądy nie decydują się na zasądzenie kar pozbawienia wolności, ale poprzestają na grzywnach, karach w zawieszeniu czy konieczności naprawienia powstałych szkód. Jak może przebiegać taki proces, informuje specjalistka.net.

Jak uzyskać odszkodowanie w firmie ubezpieczeniowej?

Chcąc uzyskać odszkodowania w towarzystwie ubezpieczeniowej, warto pozyskać jak najwięcej informacji na http://specjalistka.net/akt-wandalizmu-na-samochodzie-a-ubezpieczenie-ac/, o tym, jak taki proces przebiega. W ten sposób będą właścicielem pojazdów można uniknąć błędów, które mogą utrudnić odzyskanie pieniędzy. Znaczenie mają szczegółowe zapisy w umowach z ubezpieczycielami.

odszkodowania z oc

Odszkodowanie w UK – kiedy możesz się o nie ubiegać?

Odszkodowanie w UK

Nie wszystkie osoby poszkodowane w wypadkach na terenie Wielkiej Brytanii zdają sobie sprawę, że mogą ubiegać się o odszkodowanie w UK. Jeśli jednak ucierpiałeś w wyniku wypadku, możesz starać się o odszkodowanie powypadkowe. Co musisz wiedzieć na ten temat?

Jeśli zostałeś poszkodowany w wypadku drogowym, miałeś wypadek w pracy lub w miejscu publicznym, możesz starać się o odszkodowanie w UK. Jeśli nie wiesz, jak dopełnić niezbędnych formalności, możesz zgłosić się do firmy, która specjalizuje się w uzyskiwaniu odszkodowań za straty poniesione w wypadkach na terenie Wielkiej Brytanii.

Odszkodowanie w UK – na co możesz liczyć, jeśli zostałeś poszkodowany w wyniku wypadku?

Nie każdy orientuje się w regulacjach prawnych, dotyczących ubiegania się o odszkodowanie w Anglii, a często przeszkodą w załatwieniu formalności bywa słaba znajomość języka angielskiego. Wtedy warto zwrócić się do firmy, która pomoże w uzyskaniu odszkodowania za wypadek drogowy czy też wypadek w pracy. Niezbędne informacje możesz znaleźć na stronie: https://polskakancelariaodszkodowan.co.uk/wypadek-w-pracy-anglia/.

Jeśli doznałeś urazu na skutek wypadku, do którego doszło nie z Twojej winy, możesz liczyć na odszkodowanie powypadkowe UK. W większości spraw masz 3 lata od zdarzenia na dochodzenie swoich roszczeń. Jeśli chodzi o uzyskanie odszkodowania za wypadek dziecka, okres 3 lat liczy się od uzyskania przez nie pełnoletności. Wysokość odszkodowania zależy od wielu czynników. Jest ona zależna m.in. od rodzaju obrażeń i ich wpływu na życie poszkodowanego oraz wysokości utraconych dochodów.

Odszkodowanie powypadkowe za wypadek w pracy w UK

O odszkodowanie w Wielkiej Brytanii za wypadek w pracy można się ubiegać w ciągu 3 lat od dnia zdarzenia. Osoba poszkodowana może się o nie ubiegać bez względu na kraj zamieszkania. Należy jednak pamiętać, że odszkodowania powypadkowe nie przysługują osobom, które doznały urazu z własnej winy, np. gdy pracownik budowy upuścił sobie cegłę na nogę. Starając się o należne odszkodowanie UK, warto więc zwrócić się pomoc do doświadczonego prawnika, który specjalizuje się w tego typu sprawach. Może się bowiem okazać, że do wypadku doszło z winy zarówno pracownika, jak i pracodawcy, a wtedy przysługuje procentowo pomniejszone odszkodowanie.

Wysokość odszkodowanie zależy od wielu czynników, m.in. od rodzaju urazu, długości rekonwalescencji, wpływu na życie i zdrowie psychiczne, kosztów leczenia czy utraconych zarobków. Czas potrzebny na rozpatrzenie roszczenia zależy od złożoności sprawy, czasu potrzebnego na zdobyciu dowodów i stanowiska pozwanego.

odszkodowania z oc

Na co zwrócić uwagę wybierając kredyt dla firm?

Kredyt dla firm

Każdy przedsiębiorca, który chce rozwinąć swoją firmę, powinien zdawać sobie sprawę z tego, jak ważne są inwestycje. Rozwój firmy wymaga bowiem środków finansowych i w bardzo wielu sytuacjach nie są to małe pieniądze. Zakup firmowych nieruchomości, środków transportu czy maszyn produkcyjnych wiąże się z bardzo dużym wydatkiem, który jest konieczny, jeśli chcesz utrzymać konkurencyjność na rynku.

Nie musisz rezygnować ze swoich planów inwestycyjnych, jeśli chwilowo w firmowym budżecie nie ma na nie po prostu pieniędzy. Pomocny może okazać się kredyt dla firm, który można przeznaczyć na sfinansowanie planowanych inwestycji. Zanim go jednak weźmiesz, powinieneś pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

Rodzaje kredytów dla firm

W ofercie większości banków znajdziesz kredyty firmowe, które mogą posłużyć Ci do zrealizowania długo planowanych inwestycji. W zależności od potrzeb przedsiębiorca możesz wybierać spośród kilku rodzai kredytów. Należą do nich:

Kredyt gotówkowy dla firm

Kredyt gotówkowy to jedno z tych zobowiązań, które można otrzymać stosunkowo szybko i bez wypełniania wielu formalności. Jeśli Twoja firma potrzebuje jednorazowego zastrzyku gotówki, to takie zobowiązanie będzie bardzo dobrym rozwiązaniem problemów finansowych przedsiębiorstwa. Zadłużenie można spłacać przez kilka lat w niewielkich ratach, co nie będzie dużym obciążeniem dla firmowego budżetu.

Nie ważne jaki kredyt dla firm https://splatapozyczek.pl/kredyty-dla-firm/ jest Ci niezbędny do spełnienia celów inwestycyjnych. Zawsze warto jest porównać ze sobą, różne oferty z kilku banków, aby mieć pewność, że ubiegasz się o najlepszą ofertę na rynku.

Kredyt obrotowy dla firm

Jeśli potrzebujesz środków finansowych na bieżącą działalność firmy, czyli np. na: zakup towarów lub wynagrodzenie pracowników, to kredyt obrotowy może Cię zainteresować. Taki kredyt może występować w formie odnawialnej linii kredytowej na rachunku bieżącym. Oznacza to, że gotówkę będziesz otrzymywać w ramach ustalonego limitu kredytowego, który można przeznaczyć na aktualne zobowiązania. W momencie spłaty długu możesz ponownie korzystać z przyznanych środków i rozwijać w ten sposób swoją firmę.

Kredyt dla firm – jak wybrać odpowiedni?

Wybierając kredyt firmowy, warto zwrócić uwagę na jego koszt. Istotne jest, chociażby oprocentowanie kredytu oraz marża, która jest ustalana indywidualnie i można ją negocjować. Analizując oferty z kilku różnych miejsc, sprawdź jakie opłaty stałe i jednorazowe wchodzą w skład zobowiązania. Czasem okazuje się bowiem, że z pozoru korzystna oferta skrywa wiele dodatkowych kosztów, których nie ma w ofercie z innego banku, który odrzuciłeś już na samym początku.

Jeśli nie wiesz, jak wybrać najlepszy kredyt dla firm to możesz poprosić o pomoc doradcę Spłata Pożyczek, taka osoba porówna ze sobą oferty z kilkunastu różnych miejsc i wskaże Ci najlepsze rozwiązanie. Nie musisz też obawiać się problemów z wypełnieniem formalności, ponieważ wszystkim zajmą się specjaliści. Pomoc doradcy finansowego podczas poszukiwania kredytu może pozwolić Ci zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy.

Kolejną ważną kwestią jest też forma zabezpieczenia kredytu dla firm. Wybierając kredyt dla firm zabezpieczony, możesz liczyć na wyższe kwoty oraz dłuższy okres kredytowania. Zabezpieczeniem kredytu firmowego może być m.in. kaucja, pełnomocnictwo do rachunku bankowego, poręczenie wekslowe, cesja wierzytelności itd. Zabezpieczeniem kredytu może być nieruchomość, jednak należy pamiętać o tym, że w momencie, gdy dojdzie do opóźnień w spłacie rat, bank ma prawo do sprzedaży w celu zrekompensowania poniesionych strat związanych z niespłacaniem kredytu.

odszkodowania z oc

Co trzeba wiedzieć o umowie kredytowej?

Co trzeba wiedzieć o umowie kredytowej

Umowa kredytowa to nieodłączny element każdego zobowiązania w banku. Wiele osób podpisuje ją bez uprzedniego przeczytania warunków, jakie się w niej znajdują. Jak wiadomo jest to duży błąd, ponieważ przeczytanie i zrozumienie tego dokumentu jest niezbędne do tego, aby ocenić czy dany kredyt jest dla nas korzystny, czy też nie. Znając warunki umowy, będziesz także wiedział, jakie są Twoje prawa jako kredytobiorcy. Umowa kredytowa reprezentuje bowiem nie tylko prawa banku, ale także klienta.

W momencie, gdy pojawią się jakieś trudności z kredytodawcą, to właśnie umowa może być narzędziem, który rozwiąże ten spór. Warto więc wiedzieć kilka podstawowych rzeczy na temat tego dokumentu. Razem ze specjalistami kredytowymi Habza Finanse przygotowaliśmy dla Ciebie najważniejsze informacje na temat umowy kredytowej.

Umowa kredytowa – co to jest?

Najprościej mówiąc umowa kredytowa to dokument, w którym bank zobowiązuje się do wypłacenia kredytobiorcy konkretnej sumy w zamian za terminową spłatę wraz ze wszystkimi dodatkowymi kosztami np. odsetkami, prowizją itp. W umowie kredytowej można oczywiście znaleźć więcej istotnych informacji, a to ile stron będzie miał ten dokument, zależy od rodzaju kredytu. Umowa kredytu hipotecznego będzie miała odpowiednio więcej stron niż np. kredytu gotówkowego na umowę zlecenie https://habza.com.pl/kredyty-dla-firm/

Co musi znaleźć się w umowie kredytowej?

To jakie informacje znajdą się w umowie kredytowej, zależy od konkretnego banku oraz rodzaju zobowiązania. Rzadko kiedy można spotkać się z dwoma identycznymi umowami. W każdym dokumencie tego typu muszą się znaleźć pewne dane, bez których umowa byłaby niekompletna. Mowa o:

– danych kredytobiorcy i banku,

– kwocie kredytu i jego walucie,

– wysokości prowizji,

– wysokości oprocentowania,

– zasadach spłaty,

– warunkach wypłacenia kredytu itd.

Oprócz tych informacji w umowie kredytowej powinny się też znaleźć informacje o tym, jak wygląda wcześniejsza spłata zobowiązania oraz kwestie kar za opóźnienia w płatnościach. Tak naprawdę im więcej informacji znajdzie się w umowie tym lepiej. Dzięki temu w razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości będziesz mógł skorzystać z informacji zawartych w tym dokumencie.

Odstąpienie od umowy kredytowej

Każdy kredytobiorca ma prawo odstąpić od umowy w ciągu 14 dni od jej podpisania. Nie ważne czy jest to kredyt gotówkowy, hipoteczny czy konsolidacyjny – masz prawo do tego, aby z niego zrezygnować bez podawania konkretnej przyczyny. Nie potrzebujesz żadnego uzasadnienia swojej decyzji, więc jest to bardzo dobre rozwiązanie, jeśli np. nagle zorientowałeś się, że dana oferta nie jest tak korzystna i znalazłeś lepszą lub po prostu nie potrzebujesz już dodatkowej gotówki. Po odstąpieniu od umowy masz 30 dni na to, aby oddać pożyczone środki.

Wypowiedzenie umowy kredytowej

Wiele osób używa ze sobą zamiennie słowa odstąpienie oraz wypowiedzenie umowy kredytowej. Nie jest to jednak to samo i obie te rzeczy charakteryzują się zupełnie czymś innym. Wypowiedzenie umowy może nastąpić na kilka sposobów: za porozumieniem stron, z inicjatywy dłużnika oraz z inicjatywy banku.

Najczęściej jednak to bank decyduje się odstąpić od umowy z następujących powodów: wykrył, że kredytobiorca podał we wniosku fałszywe informacje, zdolność kredytowa klienta znacznie się obniżyła, kredyt nie jest spłacany w terminie lub środki zostały wydane niezgodnie z celem kredytowym.

Wypowiedzenie umowy kredytowej jest dla dłużnika bardzo niekorzystną sytuacją. Oznacza to bowiem, że ma on tylko 30 dni (lub 7 dni, jeśli jest zagrożenie, że ogłosi on upadłość konsumencką)  na spłatę całości zadłużenia, co w wielu przypadkach jest niewykonalne.

odszkodowania z oc

Zielona Góra jest ciepła z natury

Zielona Góra jest ciepła z natury

Zielona Góra to miasto, które należy do miejsc poszukiwanych przez rezydentów chcących zamieszkać w niebanalnej lokalizacji. Klimat i otoczenie, dawne rzemiosła i kultura predysponują miasto do rozwoju budownictwa mieszkaniowego.

odszkodowania z oc

Dopłaty do odszkodowań – wygodny sposób na dodatkowe odszkodowanie OC/AC

Dopłaty do odszkodowań

Drobna kolizja drogowa czy też poważny wypadek samochodowy? Może przydarzyć się każdemu i z pewnością jest ogromnym stresem zarówno dla sprawy wypadku, jak i osób poszkodowanych. W sytuacji, gdy uczestnicy zdarzenia do odniosą poważnych obrażeń, głównym problemem staje się usunięcie szkód i poniesienie, często wysokich, kosztów ich naprawy, który głównie dotyka kierowców, którym zostało wypłacone zaniżone odszkodowanie. Jak powinni postąpić w takiej sytuacji? Jakie mają możliwości uzyskania dodatkowych środków? Szczegóły przedstawiamy w poniższym artykule.

Na czym polega dopłata do odszkodowania?

Każdy poszkodowany, który uzyskał zaniżone odszkodowanie, ma prawo odwołać się od decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego i ubiegać się o dopłatę do odszkodowania. Środki te należą się w sytuacji, gdy uzyskane odszkodowanie uniemożliwia pokrycie kosztów naprawy samochodu. Kluczowy jest fakt, że z opcji tej mogą skorzystać nawet te osoby, które fizycznie otrzymały już pieniądze.

Niestety – w praktyce wiele towarzystw ubezpieczeniowych odmawia uwzględnienia reklamacji. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest skierowanie sprawy na drogę sądową, która najczęściej trwa wiele miesięcy i nie należy do najłatwiejszych. Co więcej, to poszkodowany jest zobowiązany do udowodnienia wielkości szkody i braku możliwości jej usunięcia z uzyskanych środków. Warto również pamiętać, że rozwiązanie to nie daje 100% gwarancji wygranej – być może kilkumiesięczna walka zakończy się negatywnie dla poszkodowanego.

Z tego też względu, dużo korzystniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy firm odszkodowawczych takich jak TAKE CARE, które oferują dopłaty do odszkodowań. Sam proces ich uzyskania nie jest skomplikowany i wymaga jedynie przeniesienia prawa do zaniżonej części odszkodowania na firmę. Firma zyskuje możliwość uzyskania odszkodowania, natomiast poszkodowany – wcześniej ustaloną kwotę, dzięki której może przywrócić stan pojazdu do właściwego. Całość odbywa się najczęściej na podstawie cesji wierzytelności. Istotny jest fakt, że środki finansowe, które uzyskuje zainteresowany jeszcze przed zawarciem wspomnianej umowy są jego własnością, a przedmiot umowy całkowicie ich nie dotyczy.

Kto może skorzystać z dopłaty do odszkodowania?

Z dopłaty do odszkodowań z OC sprawcy lub AC może skorzystać każdy poszkodowany, który nie chce samodzielnie dochodzić zaniżonego odszkodowania. Każdy, kto podejrzewa, że uzyskane od ubezpieczyciela środki finansowe są zbyt niskie, może skorzystać z pomocy specjalistów. Konieczne jest jedynie przesłanie uzyskanego kosztorysu szkody i właściwe uzasadnienie swoich podejrzeń. Warto również dodać, że muszą być spełnione poniższe warunki:

 • odszkodowanie musi być wypłacone, a fakt ten potwierdzony decyzją bądź wyciągiem z rachunku bankowego,
 • decyzja o wysokości przyznanego odszkodowania nie powinna być wydana wcześniej niż przed upływem 3 lat od momentu zgłoszenia się po dopłatę,
 • nie została zawarta ugoda z towarzystwem ubezpieczeniowym,
 • szkoda miała miejsce na terenie Rzeczypospolitej Polskiej,
 • szkoda została rozliczona gotówkowo, tj. towarzystwo wypłaciło środki na naprawę pojazdu z góry i przekazało je poszkodowanemu, a nie rozliczyło się z warsztatem, który zajmował się usunięciem usterek.

Jak przebiega proces odkupu odszkodowania?

Poszkodowani, którzy chcą uzyskać dodatkowe środki do odszkodowania muszą zebrać jak najwięcej dokumentów na temat szkody. Mają one nie tylko potwierdzić jej wystąpienie, ale też fakt, że wypłacone odszkodowanie zostało zaniżone. Kluczowe jest również prawidłowe ustalenie wysokości żądanej dopłaty. Prawidłowe przygotowanie do tego procesu może sprawić problem – dlatego też, z pomocą przychodzą firmy takie jak TAKE CARE POLSKA, które na podstawie przekazanych dokumentów przeprowadzają analizę, a na podstawie przeprowadzonego rozeznania pomagają w podjęciu decyzji. Poszkodowani, którzy chcą skorzystać z tej opcji muszą wykonać jedynie kilka kroków. Wystarczy, że:

 • skontaktujesz się mailowo lub telefonicznie z przedstawicielem firmy i przekażesz kluczowe dokumenty, tj. kosztorys, decyzję towarzystwa, skan polisy i zdjęcia uszkodzonego pojazdu,
 • na podstawie uzyskanych dokumentów, firma zajmująca się zaniżonymi odszkodowaniami przeprowadza analizę sytuacji i przedstawia propozycję odkupu szkody – proces ten nie trwa długo, w zależności od poziomu skomplikowania sprawy, zazwyczaj około 4-5 dni roboczych,
 • w przypadku zaakceptowania zaproponowanej oferty wystarczy zaproponować jej warunki i podpisać umowę cesji szkody. Zgodnie z jej zapisami, ustalona dopłata do odszkodowania zostanie wypłacona poszkodowanemu w ciągu kilku dni, a pozostałymi formalnościami zajmie się firma.

Zalety dopłat do odszkodowań

Skorzystanie z oferty dopłat do odszkodowań ma wiele zalet. Największą z nich jest pewność, że otrzymane środki finansowe zostaną własnością poszkodowanego, bez względu na wynik procesu odszkodowawczego. Nawet w sytuacji, gdy firma zajmująca się uzyskiwaniem dopłat do odszkodowań uzyska niekorzystny wynik, Klient zatrzymuje swoje środki i może je wykorzystać w procesie likwidowania szkody.

Dodatkowo, dopłaty do odszkodowań są wypłacane w możliwie jak najkrótszym czasie od momentu podpisania umowy – zazwyczaj trafiają na konto bankowe Klienta już w ciągu kilku dni. Dzięki temu, poszkodowany nie musi w nieskończoność czekać na zakończenie sprawy sądowej i ogłoszony wynik postępowania. Co więcej, na uzyskaniu pozytywnego wyniku postępowania zależy firmie odszkodowawczej i to ona robi wszystko, by właściwie udowodnić swoje racje.

Warto również dodać, że osoba wnioskująca o dopłatę do odszkodowania jeszcze przed podpisaniem umowy zna wartość środków, jakie zostaną jej wypłacone. Dzięki temu wie jaką łączną kwotę odszkodowania uzyska, co nie jest pewne w przypadku prowadzenia postępowania sądowego. To duża zaleta współpracy z firmami specjalizującymi się w walce o zaniżone odszkodowanie – warunki umowy i współpracy są jasne i przejrzyste, a wypłacone środki pozwalają fachowo usunąć powstałe w wyniku zdarzenia szkody.

odszkodowania z oc
odszkodowanie

ZOBACZ TEŻ