Na emeryturze zatroszcz się o siebie!

0
1941

Ludzkie życie przypomina pewnego rodzaju wykres paraboliczny, na którym kształtują się jego możliwości oraz potrzeby zarabiania. Często w szczytowym okresie swojej aktywności zawodowej odczuwamy silne zmęczenie i zaczynamy marzyć o emeryturze. To rzeczywiście dobry czas, aby wreszcie odpocząć!

odszkodowanie z oc sprawcy
odszkodowania z oc

Przeciętny Polak ma mnóstwo potrzeb!

Gdy dorastamy, zyskujemy coraz większą zdolność fizyczną i umysłową do tego, aby zarabiać i pomnażać swój majątek. Kiedy osiągamy swój szczyt, z reguły dotyczy on wszystkiego – kwestii osobistych, rodzinnych, towarzyskich i zawodowych. Statystyczny Polak w wieku 30-50 lat usilnie zabiega o to, aby zbudować dom, kupować coraz lepsze samochody, powiększać swoją rodzinę i zaspokajać potrzeby jej członków. Jednocześnie czuje, że to najlepszy moment, aby się doszkalać, rozwijać swoją karierę, inwestować, a także udzielać towarzysko. Trudno w tym wszystkim znaleźć czas naprawdę dla siebie – na to, by poczytać książkę, wyjść na cały dzień na ryby, zrelaksować się w SPA. Z niecierpliwością wyczekujemy więc zasłużonej emerytury, aby w końcu pieniądze spływały za nicnierobienie, a czasu było wystarczająco dużo, by nadrobić to, czego nie było czasu robić wcześniej.

Zadbaj o siebie, warto!

Emerytura powinna być świętym czasem zasłużonego odpoczynku po kilkudziesięciu latach poświęcania się dla rodziny i kraju. Nie zawsze jednak wypłata wystarcza na to, aby móc odpoczywać z naprawdę swobodną głową. Kredyt emerytalny może być dobrym rozwiązaniem dla seniorów, którzy potrzebują dodatkowego zastrzyku gotówki. Zdecydowanie warto się na niego skusić. W tym okresie emerytura jest już zagwarantowana, więc nie trzeba się obawiać ciężkich czasów, gdy zabraknie źródła dochodu, a kredyt trzeba będzie spłacać. A czy warto brać kredyt na zaspokajanie swoich potrzeb? Zdecydowanie warto!

odszkodowanie z oc sprawcy

Na co wydać kredyt emerytalny?

Kredyt emerytalny nie musi być wysoki. Warto sięgnąć po kwotę, która pomoże zaspokoić te bardziej odległe potrzeby i przyjemności, ale nie nadweręży budżetu i będzie mogła być swobodnie spłacana przez kolejne miesiące. Banki chętnie udzielają kredytów emerytom, jednak z uwagi na ich ograniczoną i niepewną długość życia – mniejsze i na krótszy okres kredytowania. Emerytura jest okresem, w którym wiele osób wciąż czuje się na siłach, by robić wiele rzeczy, nie chcą zamykać się w czterech ścianach i czekać na kres swoich dni. Niekiedy emeryci za pieniądze z kredytu kupują sobie niewielkie działki czy stawiają na działkach altanki, aby mieć gdzie wypoczywać i co robić w ciągu dnia. Warto na emeryturze zadbać o swoją kondycję, fundując sobie sanatorium, długie spacery, relaks w SPA czy biorąc udział w sesjach aqua aerobiku. To pomoże utrzymać kondycję przez długi czas i zająć się czymś ciekawym. Wiele osób myśli, że emeryt ma zbyt dużo wolnego czasu, i dlatego podrzucają babciom i dziadkom swoje wnuki do opieki. Nie można jednak dawać się wykorzystywać, nawet najbliższej rodzinie. Czas emerytury powinien służyć wypoczynkowi, a więc przede wszystkim spełnianiu własnych pragnień i realizowaniu tego, na co ma się ochotę!

[Głosów:0    Średnia:0/5]
odszkodowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here