Na emeryturze zatroszcz się o siebie!

0
1710

Ludzkie życie przypomina pewnego rodzaju wykres paraboliczny, na którym kształtują się jego możliwości oraz potrzeby zarabiania. Często w szczytowym okresie swojej aktywności zawodowej odczuwamy silne zmęczenie i zaczynamy marzyć o emeryturze. To rzeczywiście dobry czas, aby wreszcie odpocząć!

odszkodowanie z oc sprawcy
odszkodowania z oc

Przeciętny Polak ma mnóstwo potrzeb!

Gdy dorastamy, zyskujemy coraz większą zdolność fizyczną i umysłową do tego, aby zarabiać i pomnażać swój majątek. Kiedy osiągamy swój szczyt, z reguły dotyczy on wszystkiego – kwestii osobistych, rodzinnych, towarzyskich i zawodowych. Statystyczny Polak w wieku 30-50 lat usilnie zabiega o to, aby zbudować dom, kupować coraz lepsze samochody, powiększać swoją rodzinę i zaspokajać potrzeby jej członków. Jednocześnie czuje, że to najlepszy moment, aby się doszkalać, rozwijać swoją karierę, inwestować, a także udzielać towarzysko. Trudno w tym wszystkim znaleźć czas naprawdę dla siebie – na to, by poczytać książkę, wyjść na cały dzień na ryby, zrelaksować się w SPA. Z niecierpliwością wyczekujemy więc zasłużonej emerytury, aby w końcu pieniądze spływały za nicnierobienie, a czasu było wystarczająco dużo, by nadrobić to, czego nie było czasu robić wcześniej.

Zadbaj o siebie, warto!

odszkodowanie z oc sprawcy

Emerytura powinna być świętym czasem zasłużonego odpoczynku po kilkudziesięciu latach poświęcania się dla rodziny i kraju. Nie zawsze jednak wypłata wystarcza na to, aby móc odpoczywać z naprawdę swobodną głową. Kredyt emerytalny może być dobrym rozwiązaniem dla seniorów, którzy potrzebują dodatkowego zastrzyku gotówki. Zdecydowanie warto się na niego skusić. W tym okresie emerytura jest już zagwarantowana, więc nie trzeba się obawiać ciężkich czasów, gdy zabraknie źródła dochodu, a kredyt trzeba będzie spłacać. A czy warto brać kredyt na zaspokajanie swoich potrzeb? Zdecydowanie warto!

Na co wydać kredyt emerytalny?

Kredyt emerytalny nie musi być wysoki. Warto sięgnąć po kwotę, która pomoże zaspokoić te bardziej odległe potrzeby i przyjemności, ale nie nadweręży budżetu i będzie mogła być swobodnie spłacana przez kolejne miesiące. Banki chętnie udzielają kredytów emerytom, jednak z uwagi na ich ograniczoną i niepewną długość życia – mniejsze i na krótszy okres kredytowania. Emerytura jest okresem, w którym wiele osób wciąż czuje się na siłach, by robić wiele rzeczy, nie chcą zamykać się w czterech ścianach i czekać na kres swoich dni. Niekiedy emeryci za pieniądze z kredytu kupują sobie niewielkie działki czy stawiają na działkach altanki, aby mieć gdzie wypoczywać i co robić w ciągu dnia. Warto na emeryturze zadbać o swoją kondycję, fundując sobie sanatorium, długie spacery, relaks w SPA czy biorąc udział w sesjach aqua aerobiku. To pomoże utrzymać kondycję przez długi czas i zająć się czymś ciekawym. Wiele osób myśli, że emeryt ma zbyt dużo wolnego czasu, i dlatego podrzucają babciom i dziadkom swoje wnuki do opieki. Nie można jednak dawać się wykorzystywać, nawet najbliższej rodzinie. Czas emerytury powinien służyć wypoczynkowi, a więc przede wszystkim spełnianiu własnych pragnień i realizowaniu tego, na co ma się ochotę!

[Głosów:0    Średnia:0/5]
odszkodowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here