Odkup odszkodowań OC i AC – na czym to polega?

0
1939

Poszkodowani na skutek rozmaitych wypadków komunikacyjnych bardzo często powinni otrzymać stosowne rekompensaty finansowe za ponoszone szkody osobowe czy też straty materialne, jednakże niestety w wielu przypadkach zajmujące się wypłatą odszkodowań towarzystwa ubezpieczeniowe migają się od odpowiedzialności, a to oznacza, iż stosują niezgodne z obowiązującymi przepisami natury prawnej praktyki, w ramach których decydują się na przesadne ale świadome i celowe zaniżanie kwoty stosownego zadośćuczynienia, jakie jest należne pokrzywdzonemu z polisy ubezpieczeniowej OC sprawcy.

odszkodowania z oc

Przykładem takich sytuacji jest klasyczna stłuczka czy nawet poważniejszy wypadek drogowy, w ramach którego dochodzi do uszkodzenia pojazdu mechanicznego. Wtedy osoba ponosząca szkody powinna zyskać właściwą kwotę w ramach rekompensaty pieniężnej, ale nierzadko spotyka się z propozycją sumy odszkodowania czy zadośćuczynienia dużo mniejszą, niż to być powinno, a zwłaszcza niż wymaga tego naprawa zniszczonego wozu. Co wtedy? Wielu pokrzywdzonych po prostu najzwyczajniej w świecie odpuszcza, zadowalając się tym, co mu zaproponował zakład ubezpieczeniowy.

odszkodowanie z oc sprawcy

Akurat w kwestii rekompensat za poniesione straty powypadkowe, poszkodowani nie powinni wychodzić z założenia, że jak głosi popularne polskie powiedzenie – „lepszy rydz niż nic”. Przepisy prawne są bardzo pozytywnie i przychylnie nastawione do ponoszących szkód, więc nie należy się zrażać, ani tym bardziej bać o to, że na skutek walki z towarzystwem ubezpieczeniowym poniesiemy jakieś koszty czy też konsekwencje.

Jeżeli jednak nie czujemy się na siłach, żeby indywidualnie decydować się na rozprawienie się z ubezpieczycielem, dobrze jest rozważyć atrakcyjne oferty coraz bardziej dziś popularnych firm specjalizujących się w odkupowaniu odszkodowań OC i AC. Podmioty tego rodzaju to z reguły doświadczone placówki, które na wylot znają się na sprawach ubezpieczeniowych i są na bieżąco z obowiązującymi, dynamicznie zmieniającymi się przepisami. Na czym polega skup odszkodowań?

Po pierwsze, aby móc mówić o dopłacie do rekompensaty, konieczne okazuje się przekazanie określonego przypadku zdarzenia do gruntownej analizy specjalistów powyżej wskazanych firm. Jeżeli w ramach dalszego działania dojdzie do odkupienia odszkodowania, szkoda klienta zostanie przeanalizowana zupełnie za darmo- takie praktyki ma większość firm tej kategorii.

Odkup odszkodowań OC i AC - na czym to polega?

odszkodowanie z oc sprawcy

Po realizacji weryfikacji konkretnego przypadku, klient otrzyma szczegółowe informacje o tym, jaka jest decyzja firmy. Jeżeli chodzi o przeprowadzenie analizy szkody zmierzającej do dopłaty do odszkodowań, niezbędne jest przedstawienie wyłącznie jednego dokumentu, jaki jest niezbędny, a mianowicie – kosztorysu reperacji pojazdu, który uszkodzony został na skutek wypadku, czy też stłuczki do jakiej doszło z winy osoby trzeciej.

Taki kosztorys naprawy pozyskany może zostać od zakładu ubezpieczeniowego i wykonany jest w systemie – Audatex bądź Eurotax. Ponadto istotne jest także przedłożenie firmie dowodu rejestracyjnego samochodu będącego przedmiotem sprawy. Po dostarczeniu dokumentacji, zaczyna ona być stosownie badana przez specjalistów. Wyniki tych analiz są następnie natychmiast przekazywane klientom, którzy dowiadują się od razu wszelkich informacji odnoszących się do zakresu dopłaty do odszkodowań.

Zawsze w takim komunikacie trafiającym do klienta jest wiadomość dotycząca ceny proponowanej za odkup odszkodowania, a także wypunktowane zostają wszelkie dokumenty, które trzeba podpisać, żeby móc dopełnić formalności związanych z finalizacją umowy odkupu zadośćuczynienia. Musimy jednakże mieć na względzie fakt, iż charakteryzowane tu rodzaje firm nie są podmiotami decydującymi w jakimkolwiek stopniu o tym, czy komuś należy się odszkodowanie, czy też nie. Jedyne, czym specjaliści owych podmiotów się zajmują, to prowadzenie skupu odszkodowań. Ci, którzy na taką sposobność się zdecydują, nie będą ponosili żadnych kosztów.

[Głosów:3    Średnia:3/5]
odszkodowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here