Samochód zastępczy z oc sprawcy – kiedy go otrzymasz?

0
1086

Brałeś udział w kolizji i Twoje auto zostało uszkodzone nie z Twojej winy i musisz oddać je teraz do naprawy? Pamiętaj, że przysługuje Ci prawo do samochodu zastępczego z OC sprawcy zdarzenia. Sprawdź, kiedy możesz skorzystać z tej możliwości. Dowiedz się, jak działa porównywarka OC i zobacz, jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie samochodu. 

odszkodowanie z oc sprawcy
odszkodowania z oc

Na drodze mogą wydarzyć się różne rzeczy. Nawet jako najlepszy i najbardziej uważny kierowca, możesz stać się poszkodowanym w wypadku. Często nawet drobna kolizja może spowodować uszkodzenie samochodu wymagające natychmiastowej naprawy. Zastanawiasz się, co mógłbyś  zrobić w takiej sytuacji? W końcu nie możesz zostać bez samochodu. Na szczęście możesz otrzymać na ten czas auto zastępcze z OC sprawcy. Różne rodzaje popularnych polis, takich jak ubezpieczenie mieszkania, ubezpieczenie turystyczne, czy ubezpieczenie nieruchomości są dobrowolne. Natomiast aktualną polisę OC musi mieć obecnie każdy kierowca. Dzięki temu ubezpieczyciel pokrywa szkody związane z kolizją. Jak otrzymać samochód z OC sprawcy? Sprawdź, co jeszcze musisz wiedzieć o ubezpieczeniach obowiązkowych i wybierz najtańsze ubezpieczenie na najlepszych warunkach.

Ubezpieczenie OC — w jakich sytuacjach przysługuje samochód zastępczy?

Polisa OC zobowiązuje ubezpieczyciela, do pokrycia kosztów związanych z zaistniałą szkodą. Co to jednak oznacza w praktyce? Przede wszystkim to, że osoba poszkodowana może liczyć w takiej sytuacji na odszkodowanie. Tym samym, jeśli w wyniku danego zdarzenia drogowego pojazd osoby pokrzywdzonej zostanie uszkodzony, ubezpieczyciel pokrywa nie tylko koszt jego naprawy, ale i wynajęcia samochodu zastępczego. Wynika to z mowy ubezpieczenia, która jasno określa warunki takiego wynajmu.

odszkodowanie z oc sprawcy

Auto z OC sprawcy przysługuje zarówno w przypadku częściowego, jak i całkowitego uszkodzenia pojazdu. Warto zaznaczyć jednak, że ubezpieczyciel zobowiązany jest do pokrycia jedynie uzasadnionych wydatków. Może też dojść do sytuacji, w której po rozpatrzeniu sprawy, towarzystwo ubezpieczeniowe odmówi pokrycia kosztów. To może się zdarzyć na przykład, jeśli poszkodowany posiada inny sprawny samochód. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących tej procedury, znajdziesz je na https://porownywarka-ubezpieczen.pl/kiedy-przysluguje-nam-auto-zastepcze/.

Jak otrzymać samochód zastępczy z OC sprawcy?

Chcesz wypożyczyć samochód z OD sprawcy? To naprawdę prosta procedura, którą załatwisz szybko i bez problemu. Wystarczy, że wyrazisz chęć skorzystania z takiej opcji już przy zgłaszaniu szkody. Sama procedura wynajęcia takiego auta może wyglądać nieco inaczej, w zależności od danego towarzystwa ubezpieczeniowego. W niektórych sytuacjach to ubezpieczyciel przydzieli Ci pojazd. W innych natomiast będziesz musiał wynająć go na własną rękę, a firma zwróci Ci wszelkie koszty z tym związane.

Porównywarka ubezpieczeń — czyli jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie na Porownywarka-Ubezpieczen.pl?

Polisa OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Jednak jej zakres można rozszerzyć także o dodatkowe opcje ochrony. Jeśli chcesz czuć się w pełni bezpiecznie drodze i nie masz zamiaru zamartwiać się w przyszłości tym, co może się wydarzyć, jeśli zostaniesz bez auta po wypadku, wybierz oferty ubezpieczenia, które zagwarantują Ci pełne zabezpieczenie. Porównywarki ubezpieczeń, takie jak Porownywarka-Ubezpieczen.pl Ci w tym pomogą. Ten rynek jest wprost ogromny, a porównywarka ubezpieczeń OC pozwoli Ci wyselekcjonować dobre i tanie ubezpieczenia.

Na Porownywarka-Ubezpieczen.pl znajdziesz kalkulator OC. Jest to narzędzie, które ułatwi Ci wybrać nie tylko najtańsze OC, ale i dostosować umowy ubezpieczenia bezpośrednio do Twoich potrzeb i wymagań.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
odszkodowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here