Jak uzyskać odszkodowanie za zniszczenia samochodu na dziurawej drodze?

0
1492

Posiadacze stosownej, uznawanej za obowiązkową, polisy ubezpieczeniowej jaką jest odszkodowanie odpowiedzialności cywilnej, koniecznie powinni ubiegać się razie niefortunnych zdarzeń drogowych o stosowne rekompensaty poniesionych strat. Niekoniecznie musimy paść ofiarami poważnych wypadków, w których nasze wozy będą doszczętnie zniszczone, by otrzymać właściwe zadośćuczynienie.

odszkodowania z oc

Tak samo podstawne do tego, aby ubiegać się o zwrot poniesionych strat materialnych będą drobniejsze kolizje. Przykładem jednej z nich jest stłuczka wynikająca z jazdy po dziurawej drodze bądź w ogóle uszkodzenia pojazdu do jakich doszło nie tyle poprzez zderzenie z innym wozem, ale przemieszczanie się dziurawą drogą.

Nie da się ukryć, iż to w jakim stanie znajdują się nasze trasy naprawdę jest godne rozważenia. W wielu miejscach i to stanowiących główne trasy dojazdowe do polskich miejscowości szosy są w opłakanym stanie. Reperacja ich niestety została zaniedbana, a cierpią na tej niekorzystnej infrastrukturze drogowej przede wszystkim zmotoryzowani. Nie trzeba jechać nie wiadomo jak nieostrożnie, aby wpaść w dziurę na jezdni. W szczególności warunki jazdy po takich zaniedbanych nawierzchniach drogowych są ciężkie wtedy, kiedy dochodzi do pogorszenia się aury i na przykład intensywnie spadnie deszcz, wypełniając dziury kałużami wody. W konsekwencji tego musisz wiedzieć, że to nie Twoja wina, kiedy auto stanie się uszkodzone po jeździe na takiej trasie. Po to opłacasz zatem składki, żeby była opcja ubiegania się w razie czego o zwrot środków pieniężnych za poniesione szkody.

Odszkodowanie z ubezpieczenia jest nam jak najbardziej należne, ale żeby móc je zyskać potrzebujemy wykonać kilka standardowych kroków. Jakich? O tych wskazówkach chcieliśmy właśnie Państwu podpowiedzieć w poniższych fragmentach.

odszkodowanie z oc sprawcy

Wpadasz w dziurę na drodze, a Twój ukochany wóz zostaje zniszczony w mniejszym lub większym stopniu? Po pierwsze – zachowaj niezbędny spokój! Nie możesz oddalać się z miejsca zdarzenia. Powinieneś rozejrzeć się dookoła, może będą w pobliży jakieś gapy, które jednocześnie staną się świadkami zdarzenia. Dzięki nim masz sposobność ubiegania się o rekompensatę za poniesione szkody. W tym przypadku istotne jest więc uwzględnienie zeznać ewentualnych świadków potwierdzających bieg wydarzeń. To muszą być osoby postronne, które obserwowały moment i okoliczności, w jakich doszło do kolizji.

odszkodowanie z oc sprawcy

Jak uzyskać odszkodowanie za zniszczenia samochodu na dziurawej drodze?

Musisz więc nie tylko z nimi porozmawiać, ale też poprosić ich o dane osobowe w postaci imienia i nazwiska, numerów telefonów, adresów. Warto na wszelki wypadek, gdyby samo zebranie danych okazało się niewystarczające, zdecydować się również na sporządzenie notki będącej swego rodzaju relacją z miejsca zdarzenia i jego przebiegu. Wystarczy parę zdań, ale niech na nim znajdą się także podpisy owych wyżej wspomnianych świadków.

Kluczowe jest też sporządzenie niezbędnej dokumentacji, przez co rozumie się zrobienie fotografii – zarówno bezpośrednio z miejsca zdarzenia, jak także uszkodzeń powstałych na naszym pojeździe oraz ubytków w infrastrukturze drogowej, a więc na przykład dziur, które przyczyniły się do kolizji. Wystarczy pstryknąć kilka fotografii aparatem telefonu komórkowego. Oczywiście powinniśmy także niezwłocznie wezwać odpowiednie służby interwencyjne w postaci funkcjonariuszy straży pożarnej czy tez straży miejskiej i policji.

Mają oni obowiązek przybycia na nasze zgłoszenie i stworzenia notatki z opisem, jaka też będzie argumentem przemawiającym za przydzieleniem nam stosownego zadośćuczynienia.

[Głosów:1    Średnia:4/5]
odszkodowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here