Na co można przeznaczyć kredyt konsumpcyjny?

0
2096

Na rynku finansowym dostępne są różne rodzaje kredytów. Niezależnie od tego, na co chcesz przeznaczyć pieniądze, pozyskane w taki sposób z pewnością znajdziesz produkt, który aktualnie odpowiada Twoim potrzebom. Zarówno zakup samochodu, budowę domu, jak i bieżące wydatki możesz pokryć środkami finansowymi pozyskanymi od banku. Różnorodność ofert może jednak sprawić, że nie do końca będziesz wiedział, jaki kredyt najlepiej sprawdzi się w danym momencie. Dziś przybliżymy Ci, czym jest kredyt konsumpcyjny i na co można go przeznaczyć.

odszkodowania z oc

Czym jest kredyt konsumpcyjny?

Tego rodzaju kredyt doskonale sprawdzi się w momencie, gdy musisz pokryć swoje bieżące potrzeby. Kredyt konsumpcyjny mogą zaciągnąć osoby prywatne, aby pokryć bieżące wydatki. Nie można go wydawać na cele związane z prowadzeniem działalności. Można go znaleźć w praktycznie każdym banku i jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych produktów bankowych. Aby go otrzymać, musi oczywiście dojść do podpisania umowy między kredytobiorcą a kredytodawcą. Dodatkowo klient banku musi pozytywnie przejść ocenę zdolności kredytowej.

Kredyt konsumpcyjny a kredyt konsumencki – czym się różnią?

Wiele osób, które nie są związane z bankowościom, bardzo często myli kredyt konsumpcyjny z kredytem konsumenckim. Warto jednak wiedzieć, że nie są to takie same zobowiązania i nie należy używać tych nazw zamiennie. Podstawową różnicą między tymi kredytami jest ustawa o kredycie konsumenckim, która jasno określa zasady udzielania zobowiązań. Pracownicy banku są zobowiązani do tego, aby w zrozumiały dla kredytobiorcy sposób przekazać informację o szczegółach zobowiązania. Mowa tu między innymi o całkowitej kwocie kredytu, RRSO, dodatkowych opłatach i oprocentowaniu.

Kolejną różnicą jest koszt kredytu. Jeśli chodzi o kredyt konsumencki, to nie może on przekroczyć dwukrotnej sumy referencyjnej podanej przez NBP. Pozostałe koszty kredytu konsumenckiego nie mogą przekroczyć 25% kredytu i 30% w skali roku. Jeśli chodzi o kredyt konsumpcyjny, to na ten moment nie został on opisany w żadnej ustawie. Oznacza to, że jego maksymalna wartość nie jest jeszcze określona.

Na co można przeznaczyć kredyt konsumpcyjny?

odszkodowanie z oc sprawcy

Kredyt konsumpcyjny https://splatapozyczek.pl/kredyt-konsumpcyjny/ jak sama nazwa wskazuje, można przeznaczyć na cele konsumpcyjne, czyli tak naprawdę na dowolny cel. Występuje on pod różnymi postaciami, które mogą przydać się nam w określonych sytuacjach. Za środki z takiego zobowiązania można np. kupić nowy samochód, zrobić remont, wyjechać na wakacje czy też opłacić bieżące wydatki. Kredytodawca nie będzie Cię pytał, na co wydasz pieniądze i nie może też kontrolować tego, w jaki sposób je wydajesz. Cel takiego kredytu nie jest określony w umowie, dlatego możesz wydawać środki pieniężne w praktycznie dowolny sposób.

Dla kogo jest kredyt konsumpcyjny?

Tak jak już wspomnieliśmy, ten kredyt jest przeznaczony dla osób fizycznych. Nie mogą z niego skorzystać przedsiębiorcy, którzy chcą dokonać firmowych inwestycji. Aby otrzymać taki kredyt trzeba mieć dobrą historię kredytową, stałe dochody oraz stabilną sytuację finansową. W przypadku niedużych sum analiza zdolności kredytowej klienta nie powinna być zbyt skomplikowana i nie trzeba przygotowywać zaświadczeń z pracy czy wyciągów z konta bankowego.

odszkodowanie z oc sprawcy

Jeśli chcesz znaleźć jak najlepszy kredyt, to powinieneś skorzystać z porównywarek internetowych. Znajdziesz tam oferty z różnych banków i będziesz mógł wybrać tę, która w danym momencie odpowiada Ci najbardziej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
odszkodowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here