Odszkodowanie w UK – kiedy możesz się o nie ubiegać?

0
1218

Nie wszystkie osoby poszkodowane w wypadkach na terenie Wielkiej Brytanii zdają sobie sprawę, że mogą ubiegać się o odszkodowanie w UK. Jeśli jednak ucierpiałeś w wyniku wypadku, możesz starać się o odszkodowanie powypadkowe. Co musisz wiedzieć na ten temat?

odszkodowania z oc

Jeśli zostałeś poszkodowany w wypadku drogowym, miałeś wypadek w pracy lub w miejscu publicznym, możesz starać się o odszkodowanie w UK. Jeśli nie wiesz, jak dopełnić niezbędnych formalności, możesz zgłosić się do firmy, która specjalizuje się w uzyskiwaniu odszkodowań za straty poniesione w wypadkach na terenie Wielkiej Brytanii.

odszkodowanie z oc sprawcy

Odszkodowanie w UK – na co możesz liczyć, jeśli zostałeś poszkodowany w wyniku wypadku?

Nie każdy orientuje się w regulacjach prawnych, dotyczących ubiegania się o odszkodowanie w Anglii, a często przeszkodą w załatwieniu formalności bywa słaba znajomość języka angielskiego. Wtedy warto zwrócić się do firmy, która pomoże w uzyskaniu odszkodowania za wypadek drogowy czy też wypadek w pracy. Niezbędne informacje możesz znaleźć na stronie: https://polskakancelariaodszkodowan.co.uk/wypadek-w-pracy-anglia/.

odszkodowanie z oc sprawcy

Jeśli doznałeś urazu na skutek wypadku, do którego doszło nie z Twojej winy, możesz liczyć na odszkodowanie powypadkowe UK. W większości spraw masz 3 lata od zdarzenia na dochodzenie swoich roszczeń. Jeśli chodzi o uzyskanie odszkodowania za wypadek dziecka, okres 3 lat liczy się od uzyskania przez nie pełnoletności. Wysokość odszkodowania zależy od wielu czynników. Jest ona zależna m.in. od rodzaju obrażeń i ich wpływu na życie poszkodowanego oraz wysokości utraconych dochodów.

Odszkodowanie powypadkowe za wypadek w pracy w UK

O odszkodowanie w Wielkiej Brytanii za wypadek w pracy można się ubiegać w ciągu 3 lat od dnia zdarzenia. Osoba poszkodowana może się o nie ubiegać bez względu na kraj zamieszkania. Należy jednak pamiętać, że odszkodowania powypadkowe nie przysługują osobom, które doznały urazu z własnej winy, np. gdy pracownik budowy upuścił sobie cegłę na nogę. Starając się o należne odszkodowanie UK, warto więc zwrócić się pomoc do doświadczonego prawnika, który specjalizuje się w tego typu sprawach. Może się bowiem okazać, że do wypadku doszło z winy zarówno pracownika, jak i pracodawcy, a wtedy przysługuje procentowo pomniejszone odszkodowanie.

Wysokość odszkodowanie zależy od wielu czynników, m.in. od rodzaju urazu, długości rekonwalescencji, wpływu na życie i zdrowie psychiczne, kosztów leczenia czy utraconych zarobków. Czas potrzebny na rozpatrzenie roszczenia zależy od złożoności sprawy, czasu potrzebnego na zdobyciu dowodów i stanowiska pozwanego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
odszkodowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here