Sprzedaż odszkodowań

0
1816

Jazda samochodem zawsze łączy się z ryzykiem kolizji. Nie ma w tym nigdy nic przyjemnego. Auto ulega usterce i należy ją naprawić. Nie ma problemu jeśli usterka jest niewielka. Gorzej jeśli koszt naprawy jest dość wysoki, a firma ubezpieczeniowa zaniża kwotę odszkodowania.

odszkodowania z oc

Procedura podczas stłuczki jest zawsze taka sama. W takiej sytuacji jeśli oboje kierowców zgadzają się co do przebiegu zdarzenia i jeden z nich bierze winę na siebie, spisywane jest oświadczenie. Winowajca kolizji przekazuje poszkodowanemu wszystkie potrzebne dane dotyczące swojego ubezpieczenia OC. Wszystko po to, aby osoba poszkodowana mogą odzyskać środki z ubezpieczenia na naprawę samochodu. W teorii wydaje się to bardzo proste. Jednak w praktyce często zdarzają się różnego rodzaju problemy związane ze współpracą z firmą ubezpieczeniową.

Jednym z głównych problemów ze zaniżone odszkodowanie przez firmę ubezpieczeniową. Poszkodowany może w takim wypadku oczywiście walczyć o większą kwotę jednak często taka sprawa trafia na drogę sądową. Proces może trwać nawet miesiącami. Innym rozwiązaniem jest taka usługa jak sprzedaż i odkup szkody OC. Na rynku funkcjonuje wiele firm zajmujących się skupowaniem odszkodowań komunikacyjnych. Jedną z takich firm jest Odszkodowania Mura. Skorzystanie z usług takiej firmy daje poszkodowanemu wiele zalet.

Odzyskiwanie odszkodowań oc

Największą zaletą jest to, że poszkodowany może odzyskać swoje środki niemal natychmiast. Wystarczy zgłosić się do firmy odszkodowawczej i podpisać umowę sprzedaży szkody z polisy OC. Firma odszkodowawcza wypłaci poszkodowanemu ustaloną kwotę gotówki. W tym momencie poszkodowany kierowca ma problem z głowy. Nie musi już walczyć z firmą ubezpieczeniową. Teraz to zadanie przejęła na siebie firma odszkodowawcza.

Celem firmy odszkodowawczej jest oczywiście odzyskanie odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej. Najlepiej w kwocie wyższej niż zapłacili poszkodowanemu. Trzeba jednak wiedzieć, że dla firmy odszkodowawczej jest to zawsze ryzyko. Nigdy nie ma pewności jaką kwotę uda się jej odzyskać.

odszkodowanie z oc sprawcy

Odzyskiwanie odszkodowań OC staje się coraz popularniejsze. Klienci coraz częściej korzystają z tego typu usługi. Wynika to zwłaszcza z wygody. Dzięki temu mogą oni bardzo szybko, prosto i wygodnie odzyskać środki z odszkodowania. Nie muszą decydować się na długą walkę z firmą ubezpieczeniową, której finał i tak nigdy nie jest pewny.

odszkodowanie z oc sprawcy

Jasno trzeba stwierdzić, że tego typu usługa to bardzo dobre rozwiązanie dla wielu kierowców. Nie może więc dziwić jej coraz większa popularność.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]
odszkodowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here