Sprzedaż odszkodowań

0
1724

Jazda samochodem zawsze łączy się z ryzykiem kolizji. Nie ma w tym nigdy nic przyjemnego. Auto ulega usterce i należy ją naprawić. Nie ma problemu jeśli usterka jest niewielka. Gorzej jeśli koszt naprawy jest dość wysoki, a firma ubezpieczeniowa zaniża kwotę odszkodowania.

odszkodowania z oc

Procedura podczas stłuczki jest zawsze taka sama. W takiej sytuacji jeśli oboje kierowców zgadzają się co do przebiegu zdarzenia i jeden z nich bierze winę na siebie, spisywane jest oświadczenie. Winowajca kolizji przekazuje poszkodowanemu wszystkie potrzebne dane dotyczące swojego ubezpieczenia OC. Wszystko po to, aby osoba poszkodowana mogą odzyskać środki z ubezpieczenia na naprawę samochodu. W teorii wydaje się to bardzo proste. Jednak w praktyce często zdarzają się różnego rodzaju problemy związane ze współpracą z firmą ubezpieczeniową.

Jednym z głównych problemów ze zaniżone odszkodowanie przez firmę ubezpieczeniową. Poszkodowany może w takim wypadku oczywiście walczyć o większą kwotę jednak często taka sprawa trafia na drogę sądową. Proces może trwać nawet miesiącami. Innym rozwiązaniem jest taka usługa jak sprzedaż i odkup szkody OC. Na rynku funkcjonuje wiele firm zajmujących się skupowaniem odszkodowań komunikacyjnych. Jedną z takich firm jest Odszkodowania Mura. Skorzystanie z usług takiej firmy daje poszkodowanemu wiele zalet.

odszkodowanie z oc sprawcy

Odzyskiwanie odszkodowań oc

Największą zaletą jest to, że poszkodowany może odzyskać swoje środki niemal natychmiast. Wystarczy zgłosić się do firmy odszkodowawczej i podpisać umowę sprzedaży szkody z polisy OC. Firma odszkodowawcza wypłaci poszkodowanemu ustaloną kwotę gotówki. W tym momencie poszkodowany kierowca ma problem z głowy. Nie musi już walczyć z firmą ubezpieczeniową. Teraz to zadanie przejęła na siebie firma odszkodowawcza.

Celem firmy odszkodowawczej jest oczywiście odzyskanie odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej. Najlepiej w kwocie wyższej niż zapłacili poszkodowanemu. Trzeba jednak wiedzieć, że dla firmy odszkodowawczej jest to zawsze ryzyko. Nigdy nie ma pewności jaką kwotę uda się jej odzyskać.

Odzyskiwanie odszkodowań OC staje się coraz popularniejsze. Klienci coraz częściej korzystają z tego typu usługi. Wynika to zwłaszcza z wygody. Dzięki temu mogą oni bardzo szybko, prosto i wygodnie odzyskać środki z odszkodowania. Nie muszą decydować się na długą walkę z firmą ubezpieczeniową, której finał i tak nigdy nie jest pewny.

odszkodowanie z oc sprawcy

Jasno trzeba stwierdzić, że tego typu usługa to bardzo dobre rozwiązanie dla wielu kierowców. Nie może więc dziwić jej coraz większa popularność.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]
odszkodowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here