Zielona Góra jest ciepła z natury

0
1015

Zielona Góra to miasto, które należy do miejsc poszukiwanych przez rezydentów chcących zamieszkać w niebanalnej lokalizacji. Klimat i otoczenie, dawne rzemiosła i kultura predysponują miasto do rozwoju budownictwa mieszkaniowego.

odszkodowanie z oc sprawcy
odszkodowania z oc

Zielona Góra to miasto, które leży w zachodniej części Polski, na zboczu Odry. Czy to dobre miejsce do zamieszkania? Z pewnością z kilku powodów. Wyróżnia się niewątpliwie kilkoma sprawami. Przede wszystkim, Zielona Góra jest siedzibą dobrego klubu żużlowego i ma tradycje w tym kochanym przez wielu Polaków sporcie motorowym. Z drugiej strony nie można zapomnieć o Zielonej Górze jako siedzibie i miejscu powstania wielu kabaretów, które bawiły i bawią Polaków już od lat 90-tych. Znany konferansjer i promotor kabaretowy Piotr Bałtroczyk chętnie informował o “Zielonogórskim Zagłębiu Kabaretowym” jako o miejscu wykluwania się estradowych talentów na miarę ogólnopolską. Trudno się z tym zdaniem nie zgodzić.

odszkodowanie z oc sprawcy

Jednak tym co nie przemija wraz ze sławą bądź sukcesami sportowymi jest położenie miasta, jego klimat i średnie temperatury. Warunki geograficzne sprawiają, że Zielona Góra stała się ważnym miejscem na krajowej mapie, w którym działają winnice. To między innymi dlatego nieruchomości na sprzedaż Zielona Góra są poszukiwane w serwisie https://kazo.pl/zielona-gora_zielona-gora. To dobre i ciepłe miejsce do zamieszkania. Dlaczego tak się dzieje? Okolice Zielonej Góry są penetrowane przez powietrze atlantyckie. To jest umiarkowana strefa klimatyczna. Co więcej jednak, dociera tutaj także ciepłe powietrze znad kontynentu afrykańskiego. Latem mamy zatem upały, a zimą sporą ilość ciepłych dni. Szczególnie wpływ ciepłego powietrza widać na wzgórzach dookoła miasta, na których to odnotowuje się mniej mroźnych dni w ciągu roku, porównując do terenów pobliskich.

Jeśli chodzi o średnioroczną temperaturę, to Zielona Góra zbliża się do 9 stopni C, dokładnie – 8,9 C. Ogród botaniczny, kompleksy leśne oraz winnice – czy potrzeba czegoś więcej dla kogoś, kto marzy o przeprowadzce w wygodne, w miarę ciche oraz o łagodnym klimacie miejsce?

Winnice lubuskie są tradycyjnym miejscem, w którym północnoeuropejscy winiarze zachowali rzemiosło swoich przodków. Wokół tych ciekawych i inspirujących miejsc powstało wiele nowych tradycji, które rozwijają się dzięki wsparciu samorządu i energii mieszkańców. Rokrocznie organizuje się imprezy w stylu winobrania lub tradycyjnych wrześniowych winiarskich dożynek. Europejskiego sznytu tym obchodom dodaje obecność Dionizosa, greckiego boga wina, który swym orszakiem promuje butelkowane skarby Zielonej Góry.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
odszkodowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here