Firmy i kancelarie odszkodowawcze – czy warto korzystać z ich usług?

0
2171

Kiedy staniesz się poszkodowanym na skutek rozmaitych niefortunnych zdarzeń losowych, wypadków drogowych, kolizji i innych podobnych zajść, poprzez które poniesiesz rozmaite straty natury materialnej czy też szkody osobowe, koniecznie powinieneś rozpocząć starania o otrzymanie stosownego odszkodowania, jakie jest Ci po prostu należne.

odszkodowania z oc

Niemniej jednak, aby mieć sto procent pewności, iż uzyskasz maksymalne jak to możliwe w danej sprawie zadośćuczynienie, warto korzystać z pomocy sprawdzonych i doświadczonych oraz właściwie w tym kierunku wykwalifikowanych ekspertów, którzy specjalnie w Twoim imieniu i dla Ciebie zajmą się sprawą dochodzenia Twych racji.

Obecnie na polskim rynku usługowym nie brak profesjonalnych firm i kancelarii odszkodowawczych, które proponują wyręczenie poszkodowanych, reprezentując ich interesy przed ubezpieczycielami. Z jednej strony tego typu rozwiązanie okazuje się ogromnym komfortem, bo pokrzywdzony może spokojnie zająć się swobodnym dochodzeniem do zdrowia, poprawą swej kondycji psychicznej czy fizycznej po wypadku, którego doznał, a także naprawą mienia, jakie w jego rezultacie zostało uszkodzone. Po drugie, warto również wyszczególnić w tym przypadku kwestię profesjonalizmu fachowców zatrudnianych w wyżej wspomnianych podmiotach pośredniczących na linii klient a towarzystwo ubezpieczeniowe.

Niewątpliwie poszkodowany, z racji braku wystarczającej wiedzy w tym zakresie czy też zwyczajnego nieobeznania w podobnych okolicznościach, częstokroć rezygnuje z próby uzyskania stosownej rekompensaty finansowej, jaka mu się najzwyczajniej z tytułu poniesionych krzywd należy. Dlatego też nie powinno chyba nikogo dziwić, że tego rodzaju firmy zaczynają na polskim rynku wyrastać niczym przysłowiowe grzyby po deszczu. Jak najbardziej bowiem zasadność ich funkcjonowania jest dostrzegalna i nie ma się co obawiać o to, że na współpracy z owymi podmiotami wyjdziemy niczym Zabłocki na mydle.

Wręcz odwrotnie – powierzymy swoje sprawy ekspertom. Dodatkowo nie ma co porównywać znajomości reguł natury prawnej przez osoby działające w strukturach takich firm, a przeciętnego Kowalskiego, który nie śledzi zmieniających się dynamicznie nom i zasad. Naszym zdaniem zdecydowanie warto więc decydować się na porozumienie z kancelariami odszkodowawczymi, a o tym jak je wybrać, aby nie żałować i móc liczyć na w pełni owocną współpracę, dowiesz się z fragmentów poniżej.

Ubezpieczyciele bardzo często wykorzystują brak wiedzy i zorientowania poszkodowanych, zaniżając ich kwoty należnych odszkodowań. W konsekwencji tego pokrzywdzony nie dość, że otrzymuje mniej, to jeszcze nie odwołuje się od decyzji zakładów ubezpieczeniowych, ponieważ nie ma niekiedy bladego pojęcia o tym, iż jest kolokwialnie mówiąc – nabijany w butelkę. Idealnym przykładem żerowania na ludzkim nieobeznaniu w przepisach prawnych jest Pan Krzysztof, z którym przeprowadziliśmy krótką rozmowę.

odszkodowanie z oc sprawcy

Firmy i kancelarie odszkodowawcze - czy warto korzystać z ich usług?

Pan Krzysztof został kilka lat temu poszkodowany w wypadku drogowym. Najechał na niego inny zmotoryzowany, którego wina była ewidentna. Mimo, że miał on wykupione obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, towarzystwo chciało „wymigać się” od wypłaty stosownego zadośćuczynienia. Wtedy Pan Krzysztof postanowił zrezygnować z ubiegania się o należyte odszkodowanie, ale na szczęście wsparcia udzielił mu jego dobry znajomy, który mając w rodzinie podobny przypadek, wiedział, do kogo uderzyć, aby zyskać profesjonalne wsparcie.

Za radą kolegi, Pan Krzysztof skorzystał z pomocy jednej z kancelarii odszkodowawczych. Akurat w jego przypadku była to renomowana firma EuCO, która działa na szeroką skalę, stanowiąc jedną z wiodących w naszym kraju placówek zajmujących się pomocą osobom poszkodowanym, którzy nie radzą sobie w samodzielnych staraniach o otrzymanie stosownego odszkodowania z tytułu poniesionych przez nie krzywd. Dla Pana Krzysztofa rozpoczęta współpraca z EuCO stała się punktem wyjściem do walki o swoje. Specjaliści poinformowali swojego klienta, jakie ma on prawa, jakie roszczenia może wysuwać, poduczyli go w zakresie znajomości podstawowych przepisów i obeznali z fachową terminologią.

Pan Krzysztof dowiedział się czym jest szkoda wielowątkowa, że odszkodowanie dzieli się na to materialne i zdrowotne, że na stosowną rekompensatę szkód może liczyć nie tylko on sam, ale również i pasażerowie, których przewoził w momencie zdarzenia. Eksperci pokierowali Pana Krzysztofa najpierw do placówki medycznej, w której prowadzone było jego leczenia, aby pozyskał niezbędną w ramach dokumentacji do odszkodowania dokumentację medyczną. Później pomogli mu skompletować zeznania świadków i przygotowali w jego imieniu stosowne oświadczenie, do którego załączyli wszystkie wyżej wspomniane papiery.

odszkodowanie z oc sprawcy

Ostatecznie Pan Krzysztof zakończył swoją batalię z ubezpieczycielem szybciej niż by mógł to sobie wymarzyć i wcale nie musiał się przesadnie stresować, ganiać po sądach czy ponosić wielkich nakładów finansowych. Jak zatem widać na jego przykładzie, nieznajomość prawa szkodzi, ale jeżeli już znajdziemy się w podobnej sytuacji, jak najbardziej powinniśmy postawić na wsparcie osób obeznanych w tej tematyce.

Wyżej wspomniana firma EuCO to zaledwie jedna z prężnie działających na rynku firm odszkodowawczych, która proponuje swym klientom gruntowne wsparcie w załatwianiu wszelkich formalności związanych z walką o ubezpieczenie powypadkowe.

[Głosów:4    Średnia:2/5]
odszkodowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here